Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Będzie dużo błogosławieństwa.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Dawno nie było tylu trudnych sytuacji z kobietami w ciąży co obecnie. Każdego dnia mamy kolejne zgłoszenia historii takich, że łzy same płyną z oczu. Z jednej strony jestem w kłopocie, a z drugiej się cieszę, bo o to chodzi. Nie są to informacje o tym, że te kobiety chcą się ,,pozbyć” kłopotu, ale raczej, że potrzebują ratunku i są gotowe na przyjęcie pomocnej dłoni.

Jakie to historie?

W wielkim skrócie, ucieczka przed agresywnym alkoholikiem, pozostanie samej w zaawansowanej ciąży bez środków do życia i dachu nad głową. Wierzę w to mocno, że pomoc kobiecie w ciąży niesie za sobą Boże błogosławieństwo, bo to stan błogosławiony. Obiecałem tym paniom pomoc i ją udzielę, ale chciałbym aby to była pomoc wystarczająca.
Wynajęcie mieszkania na rok nie na dwa miesiące. Wszystko dla dziecka na dwa lata, a nie skromna paczuszka z pieluchami na kilka tygodni. Karta na zakupy do spożywczego na kilkaset złotych, a nie skromna suma na jedną bułkę każdego dnia na śniadanie.
Jeżeli mi pomożecie to będzie tak jak trzeba. Myślę sobie tak, że my im pomagamy i dzieje się jak w Ewangelii, Maryja spotyka Elżbietę i poruszyło się dzieciątko w jej łonie. Boże spraw abym doświadczył radości błogosławieństwa.

Ks. Tomasz Kancelarczyk

PS. Osoby, które mogą pomóc i chcą się dołączyć do obdarowanych błogosławieństwem proszę o pomoc finansową na konto fundacji, a do mnie sms na tel. 608752142 z info ile poszło, co jest wskazane ale niekonieczne.
PSS. Za każdym razem kiedy trzymam w ręku dziecko, które urodzi się mimo wszystko, to czuję to błogosławieństwo.
PSSS. W razie pytań proszę do mnie dzwonić . Nr. telefonu jak powyżej.

Fundacja Małych Stópek
ul. Świętego Ducha 9
70-205 Szczecin

przelewy krajowe
nr konta: 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120

Tytuł przelewu: DAROWIZNA CIĄŻA

przelewy z zagranicy
SWIFT (BIC): PPABPLPK
IBAN: PL 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120

Inne formy płatności
Przekaż datek https://fundacjamalychstopek.pl/wspieram

Dołącz do grona obrońców życia człowieka https://www.facebook.com/BractwoMalychStopek

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa