Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Miałem marzenie

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Historia pewnego pistoletu …do silikonu.
Mając przed sobą wizję kładzenia masy silikonowej w naszym Domu Małych Stópek zamarzyło mi się aby dysponować takim oto pistoletem do wyciskania silikonu, który robi to sam bez użycia mięśni. Ktoś powie, że jestem wygodny, ale tak powie tylko ten kto nie zna bólu ręki po wyciśnięciu nastej tuby silikonu. Do rzeczy. Będąc w sklepie i robiąc zakupy rozmawiam przez telefon z jednym z darczyńców. Gdy wraz z moim współpracownikiem spoglądam na cenę wymarzonego pistoletu mówię na głos, że nie kupimy tego sprzętu bo jest za drogi. Wtedy słyszę w telefonie … kupujcie, ja zapłacę to co wam brakuje …i w ten sposób fundacja stała się posiadaczem tego sprzętu, a działa super, no i wyglądam z nim jak Rambo.

Ks. Tomasz Kancelarczyk

Dołącz do grona obrońców życia człowieka https://www.facebook.com/BractwoMalychStopek

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa