Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Duży samochód

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Mówiłem do Władysława z Ukrainy aby załatwił większy samochód. Do te pory przyjeżdżał do nas po dary dużym busem. No i załatwił. Za wszystkie swoje pieniądze zakupił taki oto pakowny samochód. Mówił, że skoro do wojska go nie biorą (jest za młody), to będzie pomagał inaczej. Jak powiedział, tak też i zrobił. Kilka dni temu zadzwonił z informacją, że jak może to przyjedzie po dary. No wspaniale tylko, że tych darów mamy niewiele, a na koncie z dopiskiem UKRAINA tylko 12 tysięcy złotych. To wystarczy aby zakupić jedną paletę trwałej żywności, a o taki towar nas obecnie proszą Ukraińcy. Widocznie przygotowują się do zimy. Kto może niech pomoże przekazując fundacji takie artykuły, czy też wpłacając na konto pieniądze i wpisując w tytule przelewu DAROWIZNA UKRAINA, a do mnie na mój tel. 608752142 smsem info ile poszło, co jest wskazane ale niekonieczne.

ks. Tomasz Kancelarczyk

PSS. Niesamowite jest też to, że Władysław poprosił mnie o załatwienie dla niego pracy na ten krótki czas pobytu w Polsce (na ile mu pozwolą), tak aby zarobione pieniądze mógł przeznaczyć na zakup żywności, którą zawiezie na Ukrainę. Oczywiście pracę za uczciwą zapłatę będzie miał.

Fundacja Małych Stópek
ul. Świętego Ducha 9
70-205 Szczecin

przelewy krajowe
nr konta: 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120

Tytuł przelewu: DAROWIZNA UKRAINA

przelewy z zagranicy
SWIFT (BIC): PPABPLPK
IBAN: PL 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120

Inne formy płatności
Przekaż datek https://fundacjamalychstopek.pl/wspieram

Dołącz do grona obrońców życia człowieka https://www.facebook.com/BractwoMalychStopek

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa