Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Tak nie może być.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Na początku wydało mi się to niemożliwe, żeby młoda kobieta w zaawansowanej ciąży była w schronisku dla bezdomnych. Znam dobrze te miejsca i nie wyobrażam sobie tego, no może w sytuacjach jakiegoś kataklizmu, wojny ale teraz, u nas. Niestety dowiedziałem się, ze właśnie tak jest, kobieta w ósmym miesiącu ciąży mieszka w miejscu, które pod żadnym względem nie jest dobre na oczekiwanie narodzin dziecka. Ta kobieta nie jest z jakieś patologii czy z nałogami chociaż jest z orzeczeniem lekkiej niepełnosprawności intelektualnej. Naprawdę nie jest ważne jak to się stało, że znalazła się w takiej sytuacji, tego będziemy dochodzili potem. Moja decyzja była natychmiastowa, bierzemy ją pod opiekę. Tak sobie myślę, że nie będzie nam dobrze, nie chodzi o ekonomię ale tak w sercu, dopóki nie będziemy szanowali życia, a kobiet w ciąży w szczególności, wszystkich kobiet w ciąży. Kto chciałby się dołożyć do tej sprawy proszę o pomoc finansową poprzez przelew na konto fundacji wpisując w tytule DAROWIZNA CIĄŻA, a do mnie na mój tel. 608752142 info ile poszło, co jest wskazane ale niekonieczne. Bardzo Was proszę o pomoc w tej sprawie tym bardziej, że goni nas następna o wiele trudniejsza.

Ks. Tomasz Kancelarczyk

PS. Przypomina mi się spotkanie przed laty z moją niepełnosprawną intelektualnie koleżanką, która tak bardzo płakała mówiąc, że zabrali jej dziecko. Nie wiem jak będzie w tej sprawie. Mam nadzieję, że dobrze ale to czas pokaże.

*Oczywiście zdjęcie nie przedstawia tej kobiety.

Fundacja Małych Stópek
ul. Świętego Ducha 9
70-205 Szczecin

przelewy krajowe
nr konta: 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120

Tytuł przelewu: DAROWIZNA CIĄŻA

przelewy z zagranicy
SWIFT (BIC): PPABPLPK
IBAN: PL 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120

Inne formy płatności
Przekaż datek https://fundacjamalychstopek.pl/wspieram

Dołącz do grona obrońców życia człowieka https://www.facebook.com/BractwoMalychStopek

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa