Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Tomek ! Kocham cię !

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Ciąg dalszy tego https://www.facebook.com/photo?fbid=474631501361559&set=a.457784303046279
Po obozie wspólnoty Wiara i Światło, wspólnoty osób z niepełnosprawnością intelektualną, ich rodzin i przyjaciół czułem się dowartościowany. Oto ja, niegdyś pełen strachu przed tymi osobami, teraz suchą nogą przeszedłem po obozowych doświadczeniach. Nie mogło być inaczej, gdyż tam mnie nikt się nie pytał czy ja mam jakieś opory przed jak się wtedy mówiło upośledzonymi. Po prostu słyszałem, kleryk zrób to czy tamto, poprowadź wózek inwalidzki, przypilnuj, idź na spacer z tą osobą. Skoro jestem po obozie w Łysogórkach no to ja jestem z nimi za pan brat, już się ich nie boję, już ich akceptuję. Otóż nic mylnego, tak naprawdę było całkiem inaczej. Pewnego dnia prawda wyszła na jaw. Stałem na szczecińskim przystanku tramwajowym, na tak zwanej wysepce. Byłem wtedy klerykiem rozpoczynającym trzeci rok seminarium duchownego, więc jeszcze bez sutanny …na całe szczęście. W pewnej chwili usłyszałem Ewę (tę na zdjęciu), która stojąc po drugiej stronie ulicy krzyczała ile tylko miała sił w gardle …Tomek ! Kocham cię! Spojrzałem na nią i natychmiast odwróciłem się w przeciwną stronę udając, że to nie do mnie. Ewa nie dawała za wygraną i po raz kolejny powtórzyła miłosne wyznanie w moją stronę. Przystanek nabity ludźmi oczekującymi na tramwaj, i wszyscy z bananem na twarzy, tylko ja spanikowany, że ktoś się domyśli, że to o mnie chodzi. Chociaż czułem się umiarkowanie bezpieczny, gdyż mnie i Ewę dzieliła droga z pędzącymi samochodami. Jednakże dla Ewy to nie była żadna przeszkoda. Usłyszałem pisk opon i kontem oka zobaczyłem jak Ewa na czerwonym świetle pokonuje ulicę i zmierza w stronę swojego ukochanego, czyli w moja stronę. O Boże. Podbiegła do mnie i z tą samą mocą głosu albo i większą, wykrzyczała Tomek! Kocham cię! Masz papierosa! Wtedy paliła i nawet obce osoby prosiła o fajeczkę. To co wtedy miałem na twarzy to na pewno był największy burak jakiego można sobie wyobrazić. Jak dobrze, że wtedy jeszcze nie miałem sutanny, wtedy to byłby wstyd. Wszyscy na przystanku wiedzieli, że ten młody to się wstydził tej niepełnosprawnej intelektualnie kobiety. Tak, ja się jej wstydziłem, a wcześniej to mnie się tylko tak wydawało, że ich akceptuję. Co prawda ich akceptowałem na obozie w zamkniętej grupie. Od tego wydarzenia powiedziałem sobie, że już nigdy nie będę się ich wstydził. Tak też się stało, a Ewa to sprawdziła, ale o tym to potem. CDN

Ks. Tomasz Kancelarczyk

PS. Zachęcam do polubienia strony Wiara i Światło Szczecin https://www.facebook.com/profile.php?id=100064441406503 Może i Ty kiedyś będziesz miał/ła to szczęście spotkać te osoby.


Dołącz do grona obrońców życia człowieka https://www.facebook.com/BractwoMalychStopek

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa