Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Jak tu nie płakać.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Kobieta z czwórką dzieci, ich ojca nie ma i lepiej aby nie wracał. Najbliższa rodzina, delikatnie mówiąc źle się prowadząca. Ona sama bez nałogów, pracowita i kochająca matka, a jednak dzieci nie są z nią, bo ona nie ma odpowiednich warunków mieszkaniowych. Sam próbowałem wynająć dla niej mieszkanie. Gdyby miała psy i koty to byłoby łatwiej to załatwić. Jednakże po wielu perypetiach mieszkanie się znalazło za 2500 zł. Przy tej ilości dzieci w tym dwoje bardzo małych, praca na cały etat raczej nie wchodzi w rachubę. Jedno dziecko do żłobka, drugie do przedszkola, no pozostałe do szkoły podstawowej to już prawie samodzielnie mogą tam się udać. Jest pełna wiary w to, że jakąś pracę na pół etatu uda się jej znaleźć, a musi to zrobić gdyż to jest warunek opieki społecznej aby było pozwolenie na powrót do niej dzieci. Co dziennie odwiedza dzieci umieszczone w dwóch placówkach. Płacze jak od nich wraca, tak aby one tego nie widziały. Pomóżmy jej wystartować, tak aby te święta spędziła razem z dziećmi. Kto może niech pomoże wpłacając na konto fundacji, a do mnie sms na mój tel. 608752142 z info ile poszło, co jest wskazane ale niekonieczne.

ks. Tomasz Kancelarczyk

PS. Rozmawiałem z dwiema osobami z MOPSu. Każda z nich daje jak najlepsze świadectwo o tej pani ale sami rozkładają ręce. Nie pozwólmy aby bieda unieszczęśliwiła ją i jej dzieci.

Fundacja Małych Stópek
ul. Świętego Ducha 9
70-205 Szczecin

przelewy krajowe
nr konta: 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120

Tytuł przelewu: DAROWIZNA DZIECI

przelewy z zagranicy
SWIFT (BIC): PPABPLPK
IBAN: PL 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120
BLIK, PayPal, wpłata Online:

❤️ Przekaż datek 👉 https://fundacjamalychstopek.pl/wspieram

Dołącz do grona obrońców życia człowieka https://www.facebook.com/BractwoMalychStopek

*Oczywiście zdjęcie nie przedstawia tej kobiety ale łzy są identyczne jak jej.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa