Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Taki telefon.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Siostra zakonna zanim nieśmiało poprosiła o pomoc zaczęła opowiadać o swoich odwiedzinach w Domu Pomocy Społecznej z ubogimi osobami. Myślę, że dobrze rozumiemy co to znaczy z ,,ubogimi” . Przychodziła tam do jednej znajomej ale bardzo szybko zaczęła przychodzić do wszystkich. Jak to określiła, z tego domu wychodziła wymiętolono, tak ją tam napotkane osoby każdorazowo wyściskiwały, wyżalały się i wypłakiwały. Siostra zadała mi pytanie …księże jak to zrobić abym na święta przyniosła prezent nie tylko dla mojej znajomej ale i do wszystkich mieszkańców tej placówki. Moja odpowiedź była krótka…siostro od tego jest Fundacja Małych Stópek.
Drodzy darczyńcy przed nami niesamowita szansa obdarowania kogoś radością. Mamy dwa pewniaki. Pierwszy to taki, że są osoby autentycznie potrzebujące odrobinę obdarowania, a po drugie mamy osoby, które w naszym imieniu uczciwie i z sercem przekażą nasz dar. Ten dar będzie taki sam w całej Polsce, nie tylko w tym DPS w postaci 95 paczek ale i w pozostałych kilku, a może i kilkunastu tysiącach. Jedna paczka to kawa, szampon, czekolada, skarpety. Dlaczego te paczki są takie same? Gdyż kupujemy je w ilościach hurtowych, więc taniej i wysyłamy do takich sióstr zakonnych jak ta w jednej pace czyli wszystko razy ilość obdarowywanych plus tyle samo swiątecznych torebek. W tamtym roku tych prezentów do ubogich DPSów, schronisk dla bezdomnych, ogrzewalni itd. było 5 tysięcy. W tym roku już teraz mamy 8 tysięcy zamówień.
Krótka piłka …jedna paczka 30 zł. Podaruj chociaż jedną paczkę, a info przekaż dalej. Na konto fundacji minimum 30 zł z hasłem DAROWIZNA UBODZY, a do mnie na mój tel. 608752142 info ile poszło, co jest wskazane ale niekonieczne.

Ks. Tomasz Kancelarczyk

Fundacja Małych Stópek
ul. Świętego Ducha 9
70-205 Szczecin

przelewy krajowe
nr konta: 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120

Tytuł przelewu: DAROWIZNA UBODZY

przelewy z zagranicy
SWIFT (BIC): PPABPLPK
IBAN: PL 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120

BLIK, PayPal, wpłata Online:
❤️ Przekaż datek 👉 https://fundacjamalychstopek.pl/wspieram
Dołącz do grona obrońców życia człowieka https://www.facebook.com/BractwoMalychStopek

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa