Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Musiałem…

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Musiałem coś zrobić w innym przypadku nie miałbym dobrych świąt. Za sprawą stowarzyszenia pomagającemu dzieciom trafił do nas bezdomny ojciec z dzieckiem. Problem polegał na tym, że to jest ojciec, mężczyzna, a nie kobieta, bo dla kobiety z dzieckiem bym szybko znalazł lokum. Ale po kolei. Pan Karol, niegdyś wychowanek Domu Dziecka powrócił do swojej matki za sprawą której znalazł się w tym ośrodku. Matka jaka by nie była, to zawsze matka. Wrócił z synkiem Frankiem, którego jest jedynym rodzicem, gdyż jego matce zostały zabrane prawa rodzicielskie. Niestety w domu babci Franek był krzywdzony przez jej konkubenta. Pan Karol drobnej postury, raczej słaby psychicznie nie potrafił się jemu przeciwstawić. Pozostała tylko ucieczka. Okazja ku temu nadarzyła się wtedy kiedy znajomy zaproponował mu pracę w Szczecinie z zamieszkaniem u niego. Bardzo szybko się okazało, że znajomy to kiedyś, to był fajny ale teraz to pijak i ćpun. Panu Karolowi nie pozostało nic innego jak po raz kolejny uciekać. Niestety nie znajdując mieszkania do wynajęcia zaoszczędzone pieniądze wydał na hostele i tak znalazł się na bruku, a właściwie w siedzibie wspomnianego stowarzyszenia. Był tak wiarygodny dla tamtejszych pracowników, że sami zrobili dla niego osobistą zrzutkę aby wystarczyło na następne noclegi w hostelu. Niestety wkrótce i to się skończyło. I tu z pomocą przyszła Fundacja Małych Stópek. Opłacenie następnych hostelowych dni było dla mnie potrzebnym czasem na wykombinowanie czegoś, a wiedziałem że muszę coś zrobić inaczej będę miał kwas, kaca, wyrzut sumienia i będę miał pozamiatane, nie będę miał świąt w sercu. No i wymyśliłem …siostra Miriam zwana Egipcjanką, która prowadzi dom rekolekcyjny. Zgodziła się do 10 stycznia, do kiedy ma wolne miejsce aby tam mogli zamieszkać. Zanim ich zakwaterowała musiała spojrzeć w oczy pana Karola, bo jak sama mówi ma dar wejrzenia w człowieka. Wejrzała i z radością ich przyjęła. Piszę to z ręką na sercu, dawno nie miałem takiej pewności, że pomagam komuś dobremu, bo często jest tak, że pomagam dziecku ale wiem, że matka jest podejrzana, a tu kochający ojciec z synkiem który cały czas tuli się do niego. Po co Wam o tym piszę? Taka jak zawsze abyście pomogli finansowo. Chodzi o opłacenie kilku miesięcy utrzymania pana Karola z synkiem, potem dadzą sobie radę, bo on sam jest pełen determinacji aby zrobić wszystko dla Franka. Kto może, niech pomoże, a może i Wy będziecie mieli swój prezent pod choinkę w postaci dobrych świąt Bożego Narodzenia. Wpłata na konto fundacji pod hasłem DAROWIZNA OJCIEC (takiego jeszcze nie mieliśmy) , a do mnie na mój tel. 608752142 info ile poszło, co jest wskazane ale niekonieczne.

ksiądz Tomasz Kancelarczyk.

PS. W razie pytań proszę śmiało do mnie dzwonić.

Fundacja Małych Stópek
ul. Świętego Ducha 9
70-205 Szczecin

przelewy krajowe
nr konta: 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120
Tytuł przelewu: DAROWIZNA OJCIEC

przelewy z zagranicy
SWIFT (BIC): PPABPLPK
IBAN: PL 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120
BLIK, PayPal, wpłata Online:

❤️ Przekaż datek 👉 https://fundacjamalychstopek.pl/wspieram
Dołącz do grona obrońców życia człowieka https://www.facebook.com/BractwoMalychStopek

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa