Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Nikt nie chce kobiet w ciąży, czy więc będziemy mieli Boże Narodzenie.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Pół godziny temu odebrałem dramatyczny telefon w sprawie młodej kobiety w zaawansowanej ciąży, która z powodu 5dniowego zalegania z zapłatą za lokum dostała wymówienie mieszkania. Sprawa pewna, bo przekazana przez znaną mi osobę nas kontaktującą. Nawet natychmiastowe opłacenie zaległości nie zmieniło zdania najemczyni. Wiemy dobrze, że do tego nie ma prawa ale młoda mama jest roztrzęsiona, a że delikatna i wrażliwa to nie jest wstanie walczyć o swoje. Zresztą przebywanie w atmosferze wulgarnej presji (mam ich korespondencję smsową ) nie jest dobre dla kobiety i jej dzieciątka tym bardziej, że ciąża jest zagrożona. Chciałbym jak najszybciej ją zabrać, a chociażby zaraz do naszego Domu Małych Stópek ale badania lekarskie, które ma tam w Elblągu na to nie pozwalają. Zbieram pieniądze na wynajęcie lokum na kilka następnych miesięcy. Mam nadzieję że znajdą się tacy, którzy po moich gwarancjach użyczą mieszkanie, bo jak ona sama powiedziała nikt nie chce kobiet w ciąży. Skoro tak jest, to czy my chcemy Bożego Narodzenia.
Chciałbym dla pani Małgorzaty uzbierać 5 tys. zł na teraz, czyli na najbliższe miesiące, a potem na jej zamieszkanie samej, czy też w innych miejscu z właściwym wsparciem.
Kto może niech pomoże wpłacając na konto fundacji z tytułem DAROWIZNA CIĄŻA, a do mnie na mój tel. 608752142 info ile poszło, co jest wskazane ale niekonieczne.
Dziękuję i niech będzie Boże Narodzenie.

ksiądz Tomasz Kancelarczyk

PS. A już myślałem, że w tym roku będziemy oszczędzeni od przeżywania takich historii.
PSS. Ojca dziecka jak zwykle w takich sprawach nie ma, bo ktoś nie miał odwagi świętego Józefa. Ona sama po domu dziecka, rodziny brak.
PSSS. Propozycję prezentu dla tej kobiety umieszczę na www.takniewiele.com oczywiście adres będzie na fundację, gdyż tego prawdziwego jej zamieszkania nie mogę podać.


Fundacja Małych Stópek
ul. Świętego Ducha 9
70-205 Szczecin

przelewy krajowe
nr konta: 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120

Tytuł przelewu: DAROWIZNA CIĄŻA
przelewy z zagranicy
SWIFT (BIC): PPABPLPK
IBAN: PL 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120
BLIK, PayPal, wpłata Online:

❤️ Przekaż datek 👉 https://fundacjamalychstopek.pl/wspieram
Dołącz do grona obrońców życia człowieka https://www.facebook.com/BractwoMalychStopek

*Zdjęcie oczywiście nie przedstawia tej kobiety.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa