Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Lubię takie zmiany.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Nie takie remonty robiliśmy, dlatego i tym razem damy rade aby to zawilgocone obskurne pomieszczenie zamienić w przytulny miły pokój dla mamy z maleńkim dzieckiem. Można powiedzieć, że ta sprawa to kontynuacja naszych wcześniejszych poczynań pomocy kobiecie w ciąży, która została pozostawiona sama bez wsparcia i perspektyw. Pomóc donosić ciąże i urodzić, to jedno, a zapewnić bezpieczne miejsce na następne lata, to już trudniejsza sprawa. Samotna młoda mama jest pełna optymizmu i zapału, a nade wszystko miłości do córeczki Amelki. Snuje plany nie tylko pracy ale i dalszej nauki aby budować jak najlepszą przyszłość dla nich. Opuszczona przez ojca dziecka, także niestety nie może liczyć na pomoc rodziny ale mam nadzieję, że może liczyć na naszą pomoc. O co chodzi? Jest możliwość zamieszkania ich w tym oto udostępnionym im pomieszczeniu. Tego na zdjęciu tak dobrze nie widać ale jego stan jest makabryczny i na pewno pierwsza wizyta kontrolna opieki skończy się odpowiednimi sankcjami. Nawet gdybyśmy na to nie zważali, to należałoby się obawiać skutków zdrowotnych zamieszkania w tym zawilgoconym pomieszczeniu, co niewątpliwie bardzo szybko odbiłoby się na i tak wątłym zdrowiu maleństwa. Co trzeba zrobić? Pomalowanie ścian nie wystarczy, konieczne jest odgrzybianie, osuszanie ścian, iniekcja specjalnego środka, zrywanie tego co zbutwiałe, położenie podłogi, wcześniej izolacji, nowe łózko kilka mebelków. Niby niewiele ale mając doświadczenie wcześniejszych takich robót wiem, że przy wkładzie własnej pracy być może 30 tysięcy zł wystarczy. Z jednej strony to dużo ale z drugiej jak na bezpieczne i przytulne miejsce zamieszkania kobiety z dzieckiem to jest niewiele, tym bardziej jak weźmiemy pod uwagę koszty najmu mieszkań. Kto może niech pomoże wpłacając na konto fundacji z tytułem DAROWIZNA LOKUM, a do mnie na mój tel. 608752142 info ile poszło, co jest wskazane ale niekonieczne.

ksiądz Tomasz Kancelarczyk

Fundacja Małych Stópek
ul. Świętego Ducha 9
70-205 Szczecin

przelewy krajowe
nr konta: 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120

Tytuł przelewu: DAROWIZNA LOKUM

przelewy z zagranicy
SWIFT (BIC): PPABPLPK
IBAN: PL 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120
BLIK, PayPal, wpłata Online:

❤️ Przekaż datek 👉 https://fundacjamalychstopek.pl/wspieram
Dołącz do grona obrońców życia człowieka https://www.facebook.com/BractwoMalychStopek

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa