Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Nóżki dla Krzysia

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

W naszej działalności raczej mamy mało takich akcji, gdzie opłacamy jakąś operację. Rozumiemy jaki jest profil działalności Fundacji Małych Stópek. Chociaż zdąża się tak, że jest to kontynuacja naszej opieki nad dzieckiem, opieki podjętej już wcześniej, a często jeszcze przed jego narodzeniem. Tak też jest z Krzysiem, który aby mógł chodzić musi mieć przeprowadzoną operację nóżek. Niestety ta operacja może być przeprowadzona w prywatnej klinice(polskiej), w której koszt będzie wynosił blisko 120 tys. zł. Stanęliśmy wobec braku jeszcze 90 tys. Mam nadzieję, że fundacja dzięki darczyńcom podoła tej sprawie. Tych wszystkich, którzy zechcą pomóc Krzysiowi proszę o wpłaty na konto fundacji, a do mnie sms na mój tel. 608752142 z info ile poszło, co jest wskazane ale niekonieczne. Bardzo proszę o pomoc temu dziecku, a za otrzymaną z całego serca dziękuję.

Ks. Tomasz Kancelarczyk

PS. Oczywiście dysponujemy dokumentacją schorzenia i kosztorysem operacji.
To co Krzysiowi dolega to osteotomia kości piętowej prawej i lewej. Operacja będzie polegała na wydłużaniu cięgna Achillesa czyli usuwaniu kości piety, wydłużaniu ich i ponownym umiejscawianiu w nogach. Brzmi przerażająco i aż strach pomyśleć co ten chłopczyk będzie musiał przejść.
PSSS. Tym, którzy będą zdawali pytanie dlaczego prywatnie, a nie na NFZ odpowiem, że wielkim szczęściem jest to, że jest taka możliwość.

Fundacja Małych Stópek
ul. Świętego Ducha 9
70-205 Szczecin

przelewy krajowe
nr konta: 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120

Tytuł przelewu: DAROWIZNA OPERACJA

przelewy z zagranicy
SWIFT (BIC): PPABPLPK
IBAN: PL 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120
BLIK, PayPal, wpłata Online:
❤️ Przekaż datek 👉 https://fundacjamalychstopek.pl/wspieram
Dołącz do grona obrońców życia człowieka https://www.facebook.com/BractwoMalychStopek

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa