Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 roku w Szczecinie. Była to jednak tylko formalna zgoda, gdyż nasza działalność pro-life trwała już wiele lat. Nasi pracownicy i wolontariusze z zaangażowaniem chronią wartość życia ludzkiego od poczęcia aż do naturalnej śmierci oraz godność jego przekazania. Na początku naszym głównym celem była organizacja Marszów Życia w Szczecinie i propagowanie idei Duchowej Adopcji Nienarodzonego Dziecka. Obecnie działania naszej Fundacji są znacznie szersze i obejmują: całoroczną formację i wychowanie młodzieży (albo: młodzieży szkolnej), kształtowanie opinii publicznej, niesienie pomocy matkom, które rozważały aborcję, ale zdecydowały się na urodzenie dziecka. Działamy nie tylko lokalnie, w Szczecinie, ale także na terenie całego kraju. Wiele naszych inicjatyw miało charakter międzynarodowy. Nazwa Fundacji początkowo opierała się na Brotherhood of Tiny Feet (BMS), grupie internetowej stworzonej przez ojca Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest formalnie zatwierdzoną strukturą. To nieoficjalna inicjatywa skupiająca dziesiątki tysięcy działaczy pro-life w Polsce i za granicą. Głównym celem BMS jest dzielenie się informacjami na temat ochrony życia oraz motywowanie społeczeństwa do podejmowania różnorodnych działań lokalnych. Fundacja Małych Stóp (FMS) jest jednak organizacją prawnie sformalizowaną. Dzięki naszym Darczyńcom jesteśmy w stanie zapewnić potrzebującym konkretną pomoc. Nazwa Bractwa, a następnie Fundacji Małych Stopek, wywodzi się od międzynarodowego symbolu działaczy pro-life – przypinki przedstawiającej stopę naturalnej wielkości 11-tygodniowego nienarodzonego dziecka. Pierwotnie wszystkie działania Fundacji związane były z organizacją i współfinansowaniem Marszu dla Życia w Szczecinie oraz wszelkich wydarzeń i projektów z nim związanych.

Nóżki dla Krzysia

Facebook
Email
LinkedIn
Pinterest
X

W naszej działalności raczej mamy mało takich akcji, gdzie opłacamy jakąś operację. Rozumiemy jaki jest profil działalności Fundacji Małych Stópek. Chociaż zdąża się tak, że jest to kontynuacja naszej opieki nad dzieckiem, opieki podjętej już wcześniej, a często jeszcze przed jego narodzeniem. Tak też jest z Krzysiem, który aby mógł chodzić musi mieć przeprowadzoną operację nóżek. Niestety ta operacja może być przeprowadzona w prywatnej klinice(polskiej), w której koszt będzie wynosił blisko 120 tys. zł. Stanęliśmy wobec braku jeszcze 90 tys. Mam nadzieję, że fundacja dzięki darczyńcom podoła tej sprawie. Tych wszystkich, którzy zechcą pomóc Krzysiowi proszę o wpłaty na konto fundacji, a do mnie sms na mój tel. 608752142 z info ile poszło, co jest wskazane ale niekonieczne. Bardzo proszę o pomoc temu dziecku, a za otrzymaną z całego serca dziękuję.

Ks. Tomasz Kancelarczyk

PS. Oczywiście dysponujemy dokumentacją schorzenia i kosztorysem operacji.
To co Krzysiowi dolega to osteotomia kości piętowej prawej i lewej. Operacja będzie polegała na wydłużaniu cięgna Achillesa czyli usuwaniu kości piety, wydłużaniu ich i ponownym umiejscawianiu w nogach. Brzmi przerażająco i aż strach pomyśleć co ten chłopczyk będzie musiał przejść.
PSSS. Tym, którzy będą zdawali pytanie dlaczego prywatnie, a nie na NFZ odpowiem, że wielkim szczęściem jest to, że jest taka możliwość.

Fundacja Małych Stópek
ul. Świętego Ducha 9
70-205 Szczecin

przelewy krajowe
nr konta: 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120

Tytuł przelewu: DAROWIZNA OPERACJA

przelewy z zagranicy
SWIFT (BIC): PPABPLPK
IBAN: PL 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120
BLIK, PayPal, wpłata Online:
❤️ Przekaż datek 👉 https://fundacjamalychstopek.pl/wspieram
Dołącz do grona obrońców życia człowieka https://www.facebook.com/BractwoMalychStopek

Facebook
Email
LinkedIn
Pinterest
X

Więcej

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa