Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
321359136_2332000296972194_4936460699682584158_n
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Siódme niebo

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Siedmioro dzieci, samotnie wychowująca je kobieta, ich ojciec długo, długo do nich nie wróci i oby tak się stało. Dzieci grzeczne, dobrze się uczące, przez biedę nauczone wdzięczności, a więc nie roszczeniowe. Dzięki Fundacji Małych Stópek, czyli dzięki darczyńcom, wszyscy oni zostali wyprowadzeni z poprzedniego mieszkania (zawilgoconej, walącej się nory) do nowego lokum, wspaniałego ale niestety nie umeblowanego. Minął właśnie kolejny rok ich nowego zamieszkania i niestety nic się nie zmieniło, no bo i za co, samo 500+ to za mało, bo przy tylu dzieciach jest raczej niemożliwe aby ich mama podjęła pracę. Dwa pokoje czwórki z tych dzieci właśnie tak wyglądają jak na zdjęciu. Nie jest źle ale mogłoby być tak aby było dobrze, a nawet bardzo dobrze. Dlatego do tych pokoi chcemy wstawić takie zestawy, łózko piętowe, biurko, szafa i półki w jednym, coś jak na zdjęciu. Robiliśmy to wielokrotnie z powodzeniem i wiem, że to działa. Zresztą, ja sam gdybym w dzieciństwie miał taki własny kącik, własny swój świat, to byłbym w siódmym niebie. Cudownie byłoby aby takie siódme niebo uskrzydlało i te dzieciaki. Na ten cel proszę o wpłaty na konto fundacji z tytułem DAROWIZNA ŁÓŻKO, a do mnie na mój tel. 608752142 info ile poszło, co jest wskazane ale niekonieczne. Na 4 zestawy potrzeba około 10 tys. zł.

ks. Tomasz Kancelarczyk

PS. Ojciec tych dzieci raczej na pewno będzie miał zabrane prawa rodzicielskie za to co im robił.

Fundacja Małych Stópek
ul. Świętego Ducha 9
70-205 Szczecin

przelewy krajowe
nr konta: 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120

Tytuł przelewu: DAROWIZNA ŁÓŻKA

przelewy z zagranicy
SWIFT (BIC): PPABPLPK
IBAN: PL 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120
BLIK, PayPal, wpłata Online:
❤️ Przekaż datek 👉 https://fundacjamalychstopek.pl/wspieram
Dołącz do grona obrońców życia człowieka https://www.facebook.com/BractwoMalychStopek

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa