Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Patronat Wojowników Maryi nad Domem Małych Stópek

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Poszukując organizacji, grupy osób do wspierania Domu Małych Stópek w Syrkowicach nie tylko chodziło mi o wymiar materialny aby w domu było ciepło, a w lodówce zawsze coś do zjedzenia dla mieszkanek tego domu tzn. kobiet w ciąży, czy też z małymi dziećmi. Potrzeby wybiegają daleko poza finanse, bo chodzi o coś więcej, o przykład, o świadectwo bycia odpowiedzialnym ojcem, dzielnym mężczyzną. Od razu pomyślałem o Wojownikach Maryi i jeszcze kilku innych męskich grupach, których siłą jest Bóg, modlitwa, Maryja. Zapatrzeni w piękną Matkę Chrystusa z Bogiem w sercu, z różańcem w ręku potrafią odpowiednio zachować się względem każdej kobiety.
Gdy trafiają do mnie kobiety w trudnej sytuacji, bez perspektyw, nierzadko z zamiarem pozbycia się swojego nienarodzonego dziecka, to niemalże zawsze jest ten sam powód …brak odpowiedniego mężczyzny. Odpowiedniego, to znaczy kochającego, zdolnego w imię miłości do poświęceń, ofiary i wykrzesania z siebie ostatnich sił aby kobieta, dzieci czuli się bezpieczni, utuleni. Gdzie szukać tych odpowiednich mężczyzn? Otóż tam gdzie jest Bóg. Wojownicy Maryi dziękuję Wam za to, że jesteście.

Ks. Tomasz Kancelarczyk z Fundacji Małych Stópek

PS. Każdego kto może proszę o pomoc finansową, szczególnie mężczyzn. Po przekazaniu darowizny na konto można na mój tel. 608752142 wysłać sms z info ile poszło, można ale nie ma konieczności. Po smsach na pewno dowiem się że i tak kobiety są bardziej wrażliwsze albo, że to one w domu dzierżą kasę.

Fundacja Małych Stópek
ul. Świętego Ducha 9
70-205 Szczecin

przelewy krajowe
nr konta: 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120

Tytuł przelewu: DAROWIZNA DOM

przelewy z zagranicy
SWIFT (BIC): PPABPLPK
IBAN: PL 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120
BLIK, PayPal, wpłata Online:
Przekaż datek https://fundacjamalychstopek.pl/wspieram
Dołącz do grona obrońców życia człowieka
https://www.facebook.com/BractwoMalychStopek

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa