Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Na zdjęciu dziecko jest Ukraińskie ale artykuły to już nasze, polskie od Fundacji Małych Stópek czyli od Was

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Takich zdjęć mam setki i wszędzie dzieci z naszymi darami i krew mnie zalewa jak kolejna osoba zwraca mi uwagę, że naszym polskim dzieciom trzeba pomagać, a nie ukraińskim. Po pierwsze nie zaniedbujemy polskich spraw, a po drugie na Ukrainę wysyłamy to co kupujemy za darowizny celowe tzn. z wyraźnym zaznaczeniem ,,dla Ukrainy”. Szykuję kolejny transport z pomocą dla Ukrainy, tym razem do Charkowa, a dokładnie do sióstr zakonnych, które to co otrzymają rozdzielają wśród potrzebujących. Chcemy aby w tym transporcie było jak najwięcej żywności dla dzieci. Przed chwilą podczas Mszy świętej przeczytałem z Ewangelii słowa Pana Jezusa ,, Kto jedno z tych dzieci przyjmuje w imię moje, Mnie przyjmuje; a kto Mnie przyjmuje, nie przyjmuje Mnie, lecz Tego, który Mnie posłał”. Proszę Was abyście w duchu wielkopostnej jałmużny pomogli w zbiórce pieniędzy na zakup mleka w proszku dla ukraińskich dzieci. Zapewniam Was, że gdy będziemy mieli w modlitwie je przed oczami, to ona sama będzie żarliwa, post lżejszy choć większy i jałmużna konkretna i być może spustoszy nasze kieszenie, to wcale nie będzie bolała, a wręcz cieszyła. Tych, którzy wyślą pieniądze na konto fundacji z tytułem DAROWIANA UKRAINA proszę o sms na mój tel. 608752142 z info ile poszło, co jest wskazane ale niekonieczne. Jedną paletę mleka już mamy. Cena jednego pudełka mleka jest wspaniała bo po dofinansowaniu wynosi tylko 10 zł. Ta oferta dotyczy sześciu palet po 900 paczek mleka w każdej. Nic tylko kupować. Nie żałujmy dzieciom mleka.
Panie Boże, jak ja bardzo dziękuję, że nie mamy wojny i oby jej nie było.

Ks. Tomasz Kancelarczyk

PS. Ja sam kilka dni temu postanowiłem, że na ten cel przeznaczę 400 zł, ale dzisiaj w czasie Mszy świętej gdy czytałem cytowany fragment Ewangelii pomyślałem sobie …ej Kancelarczyk, 10 zł dziennie, za to nie będziesz miał Wielkiego Postu. Dlatego zmienię to postanowienie na takie aby mnie zabolało.

Fundacja Małych Stópek
ul. Świętego Ducha 9
70-205 Szczecin

przelewy krajowe
nr konta: 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120

Tytuł przelewu: DAROWIZNA UKRAINA

przelewy z zagranicy
SWIFT (BIC): PPABPLPK
IBAN: PL 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120
BLIK, PayPal, wpłata Online:
Przekaż datek https://fundacjamalychstopek.pl/wspieram
Dołącz do grona obrońców życia człowieka
https://www.facebook.com/BractwoMalychStopek

*Mleko w proszku jest różnej numeracji od 1 do 4

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa