Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
DSC_7608
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

I Marsz Papieski

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

❗Za nami I MARSZ PAPIESKI❗
Piękny, wymowny, wzruszający… ❤
Jako organizatorzy jesteśmy bardzo podbudowani i dumni, ale nie mocą organizacji czy technicznych możliwości…a ogromnym, ludzkim przejawem solidarności z Janem Pawłem II 🙏😊
To było piękne świadectwo – szczecinianie tak licznie spotkali się razem, by wyrazić bliskość z Ojcem Świętym. Tak wielu z Was pragnie realizować wskazania Papieża Polaka i poważnie bierze sobie do serca Jego nauczanie.
W trakcie marszu ponieśliśmy wizerunek Papieża Polaka oraz 70 metrowy napis – słowa, które z wielką troską skierował do nas na początku pontyfikatu – „Nie lękajcie się, otwórzcie, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi”. Uczestnicy trzymali także znicze oraz prywatne zdjęcia z wizerunkiem papieża. W trakcie pochodu wspólnie śpiewaliśmy ulubione pieśni św. Jana Pawła II i słuchaliśmy nagrań z pielgrzymek.
Pod figurą św.JPII na Jasnych Błoniach, pomodliliśmy się za wstawiennictwem naszego Rodaka, odmawiając litanię do św. Jana Pawła II oraz modlitwę w intencji rodzin. Wysłuchaliśmy również dwóch szczególnych przemówień ☝️
👉 z 11 czerwca 1987r, które Ojciec Święty skierował do mieszkańców Szczecina właśnie tu, na Jasnych Błoniach
👉 z 2 czerwca 1979 r z Placu Zwycięstwa z Warszawy
Na koniec wydarzenia, metropolita szczecińsko-kamieński ks. abp. Andrzej Dzięga, podzielił się własnymi wspomnieniami z papieskich pielgrzymek, zachęcił do obrania drogi pod prąd, jak czynił to św. Jan Paweł II i pobłogosławił uczestników.
Wszystkim bardzo dziękujemy za pomoc, zaangażowanie i tak liczny udział w Marszu Papieskim❗❗❗ Szczególne podziękowania kierujemy dla Bartłomiej Ilcewicz za współorganizację wydarzenia 👏👍🤝
Spuścizna św. Jana Pawła II jest ogromna. Mamy potężnego orędownika w Niebie i…nie lada zadanie, tu na ziemi, aby jako Polacy nie zaprzepaścić Jego dziedzictwa.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa