Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Jedna z wielkopiątkowych spraw.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Przyznam się, że kiedyś bazując na tym co usłyszałem od osób trzecich, miałem złe zdanie o pracownikach opieki społecznej. Raczej kojarzyłem ich z bezdusznymi urzędniczkami wykonującymi polecenia litery prawa. Dziś po raz kolejny doświadczyłem tego, że tak nie jest. Rano po powrocie ze spowiadania spojrzałem na mój telefon z licznymi nieodebranymi połączeniami. Jak później się okazało wiele z nich było w tej samej sprawie, właśnie od pań z opieki społecznej. Mianowicie, przejęte losem pewnej rodziny szukały dla nich ratunku …u mnie, a ja szukam go u Was. Otóż małżeństwo z pięciorgiem dzieci mieszka w jednym 20-to metrowym pokoju. Najstarsze dziecko chodzi do 5 klasy podstawówki, najmniejsze ma zaledwie kilka miesięcy. Ich ojciec pracuje jak może ale będąc wątłego zdrowia niewiele może. Jego żona pracuje ale przy dzieciach, co jest zrozumiałe. Na dodatek właściciel tego ,,apartamentu” wypowiada im zamieszkanie. W tym pokoju żadne dziecko nie ma swojego kąta, a wieczorem po rozłożeniu łózek i materacy ledwo można przejść. Panie z opieki niemalże błagały aby im pomóc, bo to dobra rodzina bez żadnych patologii, grzeczne dzieci dobrze wychowywane, po prostu ich problemem jest choroba i bieda. Już rozmawiałem z tym małżeństwem i obiecałem pomoc w zapłaceniu kaucji i kilku miesięcy opłat za nowe mieszkanie. Zdajecie sobie sprawę, że wynajęcie tego mieszkania to będzie dopiero problem, gdyż hasło ,,pięcioro dzieci” zniechęca wynajmujących. Jednakże kto może niech pomoże wpłacając na konto fundacji z tytułem przelewu DAROWIZNA RODZINA, a do mnie na mój tel. 608752142 sms z info ile poszło co jest wskazane ale oczywiście niekonieczne.

Ks. Tomasz Kancelarczyk

PS. Mam nadzieję, że te dzieci którym pomagamy wyrosną na mądrych i dobrych ludzi.
PSS. Plan pań z opieki jest taki aby bardzo mocno im pomóc w otrzymaniu mieszkania socjalnego …to jest dobry plan.

Fundacja Małych Stópek
ul. Świętego Ducha 9
70-205 Szczecin

przelewy krajowe
nr konta: 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120

Tytuł przelewu: DAROWIZNA RODZINA

przelewy z zagranicy
SWIFT (BIC): PPABPLPK
IBAN: PL 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120
BLIK, PayPal, wpłata Online:
Przekaż datek https://fundacjamalychstopek.pl/wspieram
Dołącz do grona obrońców życia człowieka
https://www.facebook.com/BractwoMalychStopek

*Zdjęcie nie przedstawia tej rodziny.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa