Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Kolejna z wielkopiątkowych spraw.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Dzisiaj wysypał się worek z problemami, więc dzielę się z nimi licząc na Waszą pomoc. Odebrałem telefon od kobiety, która prosiła zaledwie o pieluchy. Chociaż mogłem sprawę szybko załatwić, co ile, adres i już, to ja zacząłem wypytywać ją o wszystko, jakby mało było mi wsłuchiwania się w historie ludzkich problemów, widać bardzo mocno udzielił mi się klimat Wielkiego Piątku. Rozpłakała się i zaczęła opowiadać o swojej samotności, bezradności, pozostawieniu jej przez męża (za to powinien być kryminał) z pięciorgiem dzieci w tym jednym z niepełnosprawnością, o braku wszystkiego do tego stopnia, że musi żebrać u księdza o pieluchy. Gdy spytałem się czego tak najbardziej potrzebuje w tej chwili to bez namysłu powiedziała, że pralki, bo ma niesprawną której już nie opłaca się naprawiać. Dom z tyloma dziećmi bez pralki. Może jestem wrażliwy na kobiece łzy, a może tylko postawienie się w jej sytuacji sprawiło, że bez namysłu obiecałem jej, że ten problem ma już z głowy. Ktoś może powiedzieć , obiecałeś to teraz załatwiaj, kupuj. Jak nie będzie innego wyjścia, to tak zrobię ale wolę innym dać możliwość zrobienia dobrego uczynku.
Kto może niech pomoże wpłacając pieniądze na konto fundacji z tytułem DAROWIZNA PRALKA, a do mnie sms z info ile poszło, co oczywiście jest wskazane ale niekonieczne.

ks. Tomasz Kancelarczyk

PS. Sprawę dobrze sprawdziłem przez zaprzyjaźnione osoby. Okazało się że ta pani nie powiedziała całej prawdy, gdyż jest w o wiele gorszym położeniu. Nie powiedziała ani słowa o przemocy, której doświadczyła, ona i jej dzieci i o jeszcze kilu innych tragicznych sprawach.

Fundacja Małych Stópek
ul. Świętego Ducha 9
70-205 Szczecin

przelewy krajowe
nr konta: 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120

Tytuł przelewu: DAROWIZNA PRALKA

przelewy z zagranicy
SWIFT (BIC): PPABPLPK
IBAN: PL 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120
BLIK, PayPal, wpłata Online:
Przekaż datek https://fundacjamalychstopek.pl/wspieram
Dołącz do grona obrońców życia człowieka
https://www.facebook.com/BractwoMalychStopek

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa