Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Wesołych Świąt to za mało.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Dowiedziałem się, że jeden z domów w którym mieszkają kobiety z dziećmi, coś w rodzaju domu samotnej matki, jest w niesamowitych tarapatach finansowych. Problemy tego domu są tak duże, że nie stać ich na urządzenie śniadania wielkanocnego takiego, które nie tylko byłoby na miarę tych najważniejszych świąt, ale żeby było po prostu inne niż zwykłe śniadanie. Dzisiaj mam urwanie głowy, no wiecie Wielki Czwartek, dwie długie liturgie, spowiedzi, dziesiątki nieodebranych telefonów i nie na rękę było mi zajmować się jeszcze jakimiś zakupami. Jednakże jak pomyślałem sobie o pysznej białej kiełbasie, która staje mi w gardle w wielkanocny poranek na myśl o pustym stole w tym domu, to wiedziałem, że muszę ruszyć swoje cztery litery i zrobić te zakupy. Część zrobiłem z własnych pieniędzy, a część z kasy fundacyjnej tak aby i Wam dać możliwość udziału w tym śniadaniu. Kto może niech prześle grosz nie tylko na pokrycie kosztów tych zakupów (około 500 zł) ale i na kolejne, które jutro zrobię dla trzech rodzin. Oczywiście mogę dla jeszcze innych ale to już jest uzależnione od Waszej hojności. Pamiętajcie jednak, że zanim wyślecie pieniądze na konto fundacji z tytułem DAROWIZNA ŚWIĘTA, to sami rozejrzyjcie się czy takich rodzin w potrzebie nie ma wokół Was.
Tak jak zawsze po wpłacie proszę o sms na mój tel. 608752142 z info ile poszło, co jest tylko wskazane ale niekonieczne.

ks. Tomasz Kancelarczyk

Fundacja Małych Stópek
ul. Świętego Ducha 9
70-205 Szczecin

przelewy krajowe
nr konta: 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120

Tytuł przelewu: DAROWIZNA ŚWIĘTA

przelewy z zagranicy
SWIFT (BIC): PPABPLPK
IBAN: PL 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120
BLIK, PayPal, wpłata Online:
Przekaż datek https://fundacjamalychstopek.pl/wspieram
Dołącz do grona obrońców życia człowieka
https://www.facebook.com/BractwoMalychStopek

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa