Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

O Boże, ty jesteś w ciąży

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Tak oto zareagował pan Maciej, zatrudniający na byle umowę kobietę do opieki nad niepełnosprawnymi osobami.

Całkiem przypadkiem zauważył jej ciążowy brzuszek, skrzętnie przez nią ukrywany z obawy o utratę pracy, a co za tym idzie także zamieszkania w miejscu pracy i straty środków do życia. Młoda kobieta w ciąży myślała, że ma już za sobą najgorsze poprzez ucieczkę od osób, które wymuszały na niej przerwanie ciąży.

O sprawie poinformował mnie sam pan Maciej, który z nieukrywanym zażenowaniem mówił o swoich kłopotach finansowych i niemożności dłuższej pomocy swoje pracownicy, a chodzi przede wszystkim o zamieszkanie. Miejscem w naszym Domu Małych Stópek niestety nie dysponujemy. Opieka nie da skierowania do innego domu samotnej matki, bo przecież jest jej rodzina, a poza tym ja sam od opieki dzisiaj miałem dwie prośby o miejsce w naszym domu. A to, że ta rodzina jest zagrożeniem dla niej i dla jej dziecka, to już ich nie będzie interesowało, bo to się nie mieści w wytycznych prawnych. Wiem, że tak jest przy całej życzliwości i zaangażowaniu pań z opieki społecznej.

Pozostało wynajęcie choćby najmniejszego lokum, co dzisiaj jest trudne, a jak możliwe to bardzo drogie. 1500 zł. za małą klitkę będzie sukcesem. Rok wynajmu i już wiemy, ile potrzeba kasy do uzbierania. Ja nie mam serca pozostawić tej kobiety bez pomocy, dlatego o nią proszę Was, poprzez prośbę o wpłatę na konto fundacji z tytułem DAROWIZNA CIĄŻA, a do mnie smsem na tel. 608 752 142 info ile poszło, co jest wskazane, ale niekonieczne.

Ks. Tomasz Kancelarczyk

PS. Dzisiejszy dzień to naprawdę worek, z którego wysypały się takie oto perełki. Znajdziecie je na stronie Fundacji Małych Stópek czy też Bractwa Małych Stópek.

Fundacja Małych Stópek
ul. Świętego Ducha 9
70-205 Szczecin

Przelewy krajowe
nr konta: 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120
Tytuł przelewu: DAROWIZNA CIĄŻA

Przelewy z zagranicy
SWIFT (BIC): PPABPLPK
IBAN: PL 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120

BLIK, PayPal, wpłata Online:
Przekaż datek https://fundacjamalychstopek.pl/wspieram

Dołącz do grona obrońców życia człowieka
https://www.facebook.com/BractwoMalychStopek

„…każdy dzień jest dobry, by bronić życia”.

Zespół FMS

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa