Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

To będzie ślub

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Wiem, że można się pomylić, ale ten po mojej lewej to Ukrainiec, Jarosław. Człowiek któremu ufam jak bratu.

To on 6 lat temu przyjechał do Polski, aby całą roczną wypłatę przeznaczyć na remont w drohobyckim szpitalu, dzięki czemu pozwolono mu tam otworzyć …Okno Życia. Stać byłoby Ciebie na taką ofiarę? Bo mnie chyba nie.

Za tydzień jadę na Ukrainę na jego ślub, który będzie miał w trakcie wojskowego urlopu. Jest saperem. A, że na ślub nie wypada pojechać z pustymi rękami, to zabiorę ze sobą dwie palety mleka dla ukraińskich dzieci. Będzie zadowolony z tego prezentu, gdyż całym sercem pomaga małym dzieciom. Piszę, że zawiozę prezent, ale jeszcze go nie mam, a mam nadzieję, że znajdę ludzi, których jeszcze nie dopadła znieczulica i którzy przeżywają dramat na ukraińskiej ziemi. Kto może niech fundnie paczkę mleka, która kosztuje około 10 zł (to jest cena dla fundacji). Numer konta poniżej, tytuł DAROWIZNA MLEKO, a do mnie na mój tel. 608 752 142 info ile poszło, co jest wskazane, ale niekonieczne. Razem tego będzie z 2000 paczek mleka i tyle pieluch, ile upchamy w naszego Mercedesa Transita.

Ksiądz Tomasz Kancelarczyk

PS. Gdyby nie ten ślub, to bym się nie pakował na Ukrainę, bo po co, żeby się lansować? Tak jakby nie było ludzi od transportu.
PSS. Ciekawostką jest to, że będę uczestniczył w liturgii Kościoła greckokatolickiego, oczywiście jako koncelebrans, czyli przy ołtarzu obok ichniejszego księdza.
PSS. Coś więcej o Jarosławie umieszczam na końcu, pod namiarami na konto fundacji.

Fundacja Małych Stópek
ul. Świętego Ducha 9
70-205 Szczecin

Przelewy krajowe
nr konta: 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120
Tytuł przelewu: „DAROWIZNA MLEKO”

Przelewy z zagranicy
SWIFT (BIC): PPABPLPK
IBAN: PL 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120

BLIK, PayPal, wpłata Online:
Przekaż datek https://fundacjamalychstopek.pl/wspieram

Dołącz do grona obrońców życia człowieka
https://www.facebook.com/BractwoMalychStopek

Jarosław był na wojnie z Rosją już w 2014 roku, wtedy kiedy zajęli im Krym. Na froncie przeżył nawrócenie, które miało dość gwałtowny przebieg. Otóż, gdy biegł do wyznaczonych okopów usłyszał głos… „Jarosław, ty tam nie biegnij, biegnij gdzie indziej”. Jarosław pomyślał, że albo zwariował albo Ruscy puścili gaz i on ma teraz omamy. Nie pobiegł tam, gdzie jak się okazało spadło tyle bomb, że on do dowódcy powiedział, że gdyby tam był to po nim pozostałyby tylko buty. Dowódca ze zrozumieniem stwierdził, że butów też by nie było. To był przełom w jego życiu. Zaczął się modlić zarówno za Ukraińców jak i za Rosjan.

25 lutego 2022 roku zadzwonił do mnie i powiedział – „Ksiądz jak u nas ma nie być wojny, skoro my Ukraińcy zabijamy tyle nienarodzonych dzieci? Ukraina musi się nawrócić”.

„…każdy dzień jest dobry, by bronić życia”.

Zespół FMS

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa