Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Bieżnia dla osób niepełnosprawnych

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Z całą pewnością dla większości z nas taka bieżnia to sprzęt, służący do relaksu po ciężkiej pracy, czy też miłe podsumowanie tygodnia z myślą o zrzuceniu sadełka.

Niestety dla wielu osób z niepełnosprawnościami to nie przyjemność, ale poligon, teren walki o umiejętność poruszania się i funkcjonowania w społeczeństwie. W jednym z ośrodków dla takich osób, taki oto sprzęt kompletnie się zepsuł. Nowy kosztuje 40 tys. zł, używany 8 tys. zł. i właśnie taki chcemy zakupić, więc potrzeba nam 8 tysięcy zł. Wszystkich rozumiejących sprawę, proszę o pomoc finansową poprzez wpłatę na konto fundacji z tytułem przelewu DAROWIZNA SPORT, a do mnie smsem na mój tel. 608 752 142 info ile poszło, co jest wskazane, ale niekonieczne.

ksiądz Tomasz Kancelarczyk

PS. Tak się złożyło, że dzisiaj rano, niezależnie od tej sprawy, rozmawiałem z mamą chłopca, który nigdy nie korzystał z takiego sprzętu, a dzisiaj jest wielkim klocem (jak to określiła ta kobieta), który musi być przenoszony i wożony.

Fundacja Małych Stópek
ul. Świętego Ducha 9
70-205 Szczecin

Przelewy krajowe
nr konta: 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120
Tytuł przelewu: DAROWIZNA SPORT

Przelewy z zagranicy
SWIFT (BIC): PPABPLPK
IBAN: PL 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120

BLIK, PayPal, wpłata Online
Przekaż Datek https://fundacjamalychstopek.pl/wspieram

„…każdy dzień jest dobry, by bronić życia”.

Zespół FMS

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa