Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Międzynarodowy Dzień Rodziny

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Bez wątpienia rodzina to pierwsza i podstawowa komórka społeczna, o którą jako społeczeństwo, z całą pieczołowitością powinniśmy dbać i otaczać troską.

Bo jak mawiał św. Jan Paweł II – „dzieje ludzkości przebiegają od początku — i przebiegać będą do końca — poprzez rodzinę”.
– To w RODZINIE uczymy się określonych wzorców zachowań, wychowujemy do wartości, uczymy człowieczeństwa…
– To w RODZINIE poznajemy własną tożsamość i kształtujemy nasze charaktery, a także mierzymy się z własnymi słabościami.

WSZYSTKO zaczyna się w rodzinie.

Idąc za nauczaniem naszego świętego Papieża – „Rodzina jest drogą powszechną, pozostając za każdym razem drogą szczególną, jedyną i niepowtarzalną, tak jak niepowtarzalny jest każdy człowiek” (List do Rodzin).

Dlatego wspieranie i umacnianie rodziny, to także nasze zadanie – organizacji działającej w obronie życia na tak wielu płaszczyznach. Jako Fundacja Małych Stópek pomagamy materialnie poprzez m.in kompletowanie „wyprawek” dla niemowlaków, ale również i naszą pracę fizyczną (remont lub zaangażowanie w wynajem mieszkań, przeprowadzki, zakup specjalistycznych sprzętów dla osób z niepełnosprawnościami).

Z tego miejsca wielkie podziękowania kierujemy do naszych wspaniałych darczyńców, dla których wartości prorodzinne są równie cenne. To dzięki tak wielu ludziom o wielkich sercach możemy wprowadzać słowo w czyn. Konkretny czyn.

Życzymy, aby szczególnie dziś…zwolnić tempo i zastanowić się nad tym, jak ważni są ludzie wokół nas.

– Co im zawdzięczamy?
– Czego mogą nas nauczyć?
– Co my możemy im ofiarować (również dla własnego wzrostu)?

Pamiętajmy, że w zdrowej i pełnej miłości rodzinie tkwi prawdziwa siła każdego człowieka.

„…każdy dzień jest dobry, by bronić życia”.

Zespół FMS

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa