Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Kosmos

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Jest to na co zbieraliśmy pieniądze, a co obiecaliśmy Tomaszowi, który ma sprawne serce i głowę.

Gdyż, można powiedzieć, że wszystkie inne części jego ciała są sparaliżowane. Zakupiliśmy i zamontowaliśmy (dzięki darczyńcom) nad jego łóżkiem monitor z czytnikiem, pozwalającym kierowanie komputerem za pomocą wzroku. Jak widać na tym zdjęciu dla mnie jest to wielka techniczna niewiadoma, dla Adriana to normalka, bo on jest obeznany w tych sprawach, ale dla pana Tomasza to kosmos, lądowanie na księżycu albo podróż na Marsa.

Musimy pamiętać, że wtedy kiedy on był sprawny, to w użyciu były komputery Atari. Mam nadzieję, że szybko, w ciągu roku, załapie większość niuansów posługiwania się komputerem i serfowania po Internecie. Zależy mi na tym bardzo, bo wiem, że ma on nam dużo dobrego do powiedzenia.

Ks. Tomasz Kancelarczyk

PS. Teraz zbieramy pieniądze, aby wykonać niewielki remont po to, by Tomasz mógł być bez problemu przewożony na swoim łóżku przed swój dom, by tam mógł przebywać na świeżym powietrzu. Obecnie, aby tak się stało jego łóżko muszą pchnąć przynajmniej dwie silne osoby. On sam mieszka w górskim terenie i jedyną osobą, która może to zrobić jest jego 80-letnia mama. Nowe drzwi balkonowe, wypoziomowany taras i sprawa będzie załatwiona. Kto może niech pomoże, wpłacając pieniądze na konto fundacji, wpisując w tytule przelewu hasło DAROWIZNA REMONT, a do mnie wysyłając info smsem na mój tel. 608 752 142 ile poszło, co jest wskazane, ale niekonieczne. Potrzeba około 10 tysięcy zł.

Fundacja Małych Stópek
ul. Świętego Ducha 9
70-205 Szczecin

Przelewy krajowe
nr konta: 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120
Tytuł przelewu: DAROWIZNA REMONT

Przelewy z zagranicy
SWIFT (BIC): PPABPLPK
IBAN: PL 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120

BLIK, PayPal, wpłata Online
Przekaż datek https://fundacjamalychstopek.pl/wspieram

Dołącz do grona obrońców życia człowieka
https://www.facebook.com/BractwoMalychStopek

„…każdy dzień jest dobry, by bronić życia”.

Zespół FMS

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa