Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Dzień Matki

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

To naprawdę wyjątkowe święto. Dziś szczególnie chcemy podkreślić wkład każdej z Was, drogie Mamy, w kształtowanie nowych pokoleń!

Wasz codzienny trud i poświęcenie jest naprawdę nieocenione… Począwszy od momentu poczęcia, poród i połóg, a kończąc na codziennych zmaganiach w opiece nad małym dzieckiem, a później na wychowaniu młodego człowieka…

Wiemy jak wielki trud wiąże się z „najtrudniejszym zawodem na świecie” jakim jest po prostu BYCIE MAMĄ, dlatego tak bardzo zależy nam na Was i Waszych pociechach.

W naszej codziennej pracy mamy kontakt przede wszystkim z mamami. Wiele z nich znajduje się w skomplikowanych, bardzo trudnych sytuacjach. W ciąży, osamotnione, bez wsparcia bliskich. A jednak, dzięki okazanej pomocy, znajdują siłę by realizować macierzyńskie powołanie.

Życzymy wszystkim kobietom – matkom wytrwałości i siły. Nigdy nie wątpcie w Wasze powołanie. Niesiecie życie światu i to jest niesamowite (choć nieraz bardzo wymagające).

Bądźcie piękne i rozwijajcie się w Waszej niepowtarzalnej kobiecości!

„…każdy dzień jest dobry, by bronić życia”.

Zespół FMS

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa