Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Wymiana doświadczeń

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Wczoraj gościliśmy wyjątkowego działacza pro-life, reprezentującego najstarszą na świecie organizację za życiem SPUC (Society for the Protection of Unborn Children).


Emmet Dooley jest menadżerem do spraw edukacji i głównym mówcą w Towarzystwie Ochrony Dzieci Nienarodzonych. Nasz charyzmatyczny gość już od ponad 10 lat organizuje spotkania dla młodych w całej Wielkiej Brytanii.

Cieszymy się z tak ubogacającego czasu! Możliwość wymiany doświadczeń jest szczególnie istotna w działaniu na szerszą skalę. Co więcej, charakter pracy SPUC okazał się bliski „stópkowym” działaniom.

Mamy nadzieję, że spotkanie zaowocuje dalszą współpracą po to, by budować CYWILIZACJĘ ŻYCIA. Z miłością, współczuciem i troską o każdego człowieka.

P.S Chcesz obejrzeć transmisję?
Link do liva ➡ https://www.facebook.com/BractwoMalychStopek/videos/6299019596803050

P.S 2 Mieliśmy ogromną przyjemność gościć jeszcze jedną wyjątkową osobę, ale o tym nieco później…

„…każdy dzień jest dobry, by bronić życia”.

Zespół FMS

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa