Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Dlaczego tak mało?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Na Ukrainę mieliśmy zawieść 2 palety mleka w proszku, ale w ostatniej chwili okazało się, że możemy przytulić jeszcze jedną. Łącznie w naszym Sprinterze mieliśmy ponad dwa tysiące pudełek mleka.

Pozostałą przestrzeń samochodu wypełniliśmy pieluchami i chusteczkami. Wyraźnie obciążonym samochodem ciężko było mijać dziury na ukraińskich drogach. Zajechaliśmy tuż przed zmierzchem. Dzięki ciągle przybywającym paniom do pomocy, sprawnie i szybko dokonaliśmy rozładunku.

Nasze dary wypełniły salę kościelnej pomocy charytatywnej, w której były tylko worki z posortowaną odzieżą. Byłem dumny, że to dzięki nam mają teraz tak wiele nowych artykułów. Na drugi dzień zostałem zaproszony i poproszony o pomoc w rozdzielaniu naszych artykułów Ukrainkom, które wraz z małymi dziećmi przychodziły w to miejsce przez cały dzień. Niemalże na wszystkich twarzach tych kobiet było widać smutek, a na mojej zażenowanie, które wynikało z tego, że każdej z nich wręczałem tylko jedną paczkę mleka, dwie paczki pieluch i dwie paczuszki chusteczek.

Gdy spytałem się pani kierowniczki Caritas, dlaczego ja im daję tak mało, a przecież przywiozłem tak wiele, to usłyszałem odpowiedź, że to i tak nie wystarczy dla wszystkich. W tym momencie wiedziałem, że to nie ostatni nasz transport i już myślę o następnym, też mleka. Dlatego wybaczcie, że po raz kolejny proszę o darowiznę na ten cel. Kto może, niech pomoże wpłacając pieniądze na konto fundacji i wpisując w tytule przelewu DAROWIZNA MLEKO, a do mnie na mój tel. 608 752 142 info smsem ile poszło, co jest wskazane, ale niekonieczne.

Widziałem wielką wdzięczność tych smutnych kobiet za nasze tak niewiele i tym też byłem zażenowany.

ks. Tomasz Kancelarczyk

PS. Ukraińskie kobiety najczęściej przychodziły niosąc dzieci na rękach, ewentualnie prowadząc zdezelowany wózek. Wózki dla nich są cenowo nieosiągalne. Być może powtórzymy akcję „Bryka dla Smyka”, zrobimy zbiórkę wózków i je tam zawieziemy.

PSS. W oddzielnym poście podzielę się moimi refleksjami z ukraińskiego ślubu, bo przecież pojechałem tam na ślub, a te mleko i pieluchy to był nasz prezent dla Jarosława i Rusłany.

Fundacja Małych Stópek
ul. Świętego Ducha 9
70-205 Szczecin

Przelewy krajowe
nr konta: 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120
Tytuł przelewu: DAROWIZNA MLEKO

Przelewy z zagranicy
SWIFT (BIC): PPABPLPK
IBAN: PL 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120

BLIK, PayPal, wpłata Online
Przekaż Datek https://fundacjamalychstopek.pl/wspieram

„…każdy dzień jest dobry, by bronić życia”.

Zespół FMS

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa