Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Eldorado

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Pochodzi z Kamerunu, pracowała w Arabii Saudyjskiej. Tam też okazało się, że jest w ciąży, o której poza ogólnie znanymi informacjami biologicznymi wiem niewiele.

W każdym razie nie przystawało to do tam panujących zwyczajów i norm moralnych do tego stopnia, że obawiała się o swoje życie i dlatego uciekła do …Polski. Ktoś Ją nieźle zbajerował i być może wcisnął zbyteczny bilet lotniczy z kilkoma przesiadkami, aby w końcu trafiła do kraju, który jak Jej mówiono jest wspaniały niczym Eldorado.

Tutaj jako kobieta w ciąży, miała być otoczona wszechstronną opieką z zapewnieniem mieszkania i tego wszystkiego co będzie potrzebowała. W zamian tego trafiła do sióstr zakonnych opiekujących się najbiedniejszymi, a sama mając tylko wizę pracowniczą, została z niczym nie mogąc liczyć na pomoc Państwa Polskiego.

Trafiła do Małych Stópek za sprawą osób zbierających pieniądze na opłacenie porodu. Zaoferowałem naszą pomoc nie tylko co do kosztów porodu, ale tego co będzie dalej, chociażby z zamieszkaniem przez najbliższy rok do czasu, kiedy uda się załatwić dla Niej sprawy prawne i umożliwić Jej podjęcie pracy.

Dlaczego Jej pomożemy? Bo jesteśmy pro-life. A poza tym, stan błogosławiony zachwyca i daje coś niesamowitego tym, którzy się nim zachwycają.
Ile potrzebujemy? Około 30 tys. zł. Pierwszą wpłatę na poczet ośrodka, w którym będzie mieszkała obiecałem wpłacić po niedzieli. Kto może, niech pomoże wpłacając na konto fundacji i wpisując tytuł przelewu DAROWIZNA CIĄŻA, a do mnie wysyłając sms na mój tel. 608 752 142 z info ile poszło, co jest wskazane, ale niekonieczne.

Bądźcie błogosławieni.

Ks. Tomasz Kancelarczyk

Fundacja Małych Stópek
ul. Świętego Ducha 9
70-205 Szczecin

Przelewy krajowe
nr konta: 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120
Tytuł przelewu: DAROWIZNA CIĄŻA

Przelewy z zagranicy
SWIFT (BIC): PPABPLPK
IBAN: PL 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120

BLIK, PayPal, wpłata Online
Przekaż Datek https://fundacjamalychstopek.pl/wspieram

„…każdy dzień jest dobry, by bronić życia”.

Zespół FMS

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa