Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Brazylijski akcent w Fundacji Małych Stópek

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Mieliśmy ogromną przyjemność gościć Ks. Biskupa Zdzisława Błaszczyka, misjonarza z Rio de Janeiro, który prężnie działa w kwestii Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

To właśnie dzięki Ks. Biskupowi udało nam się stworzyć „Adoptuj Życie” po portugalsku!!!!
👉 https://www.facebook.com/watch/?v=776164637044658

Nasz gość wskazywał na duchowy wymiar działalności pro-life, w którą szczególnie wpisuje się duchowa adopcja. „Od modlitwy powinno się wszystko zacząć” – mówił misjonarz.

Ksiądz Biskup opowiadał także o brazylijskiej sieci ProVida, która gromadzi ludzi aktywnie działających na rzecz obrony życia. „Jesteśmy za dzieckiem, za matką tego dziecka. Nie osądzamy, tylko pomagamy” – opowiadał nasz gość.

Misjonarz podkreślił, że jesteśmy jedną rodziną, dlatego w Rio mocno zachęca do modlitw za rodziny, zwłaszcza o otwarcie i przyjęcie nowego życia.

Ks. Biskup dzieląc się swoim doświadczeniem i ciekawymi refleksjami, bardzo wyraźnie zaakcentował, że „zabijając jednego człowieka, odbiera się życie całemu pokoleniu”, które nie ma szansy zaistnieć przez wcześniej dokonaną jedną aborcję…

Misjonarz podkreślił także wielkie znaczenie świeckich zarówno w Kościele jak i w szerokiej misji obrony życia. Zachęcił, pogratulował i pobłogosławił na naszą dalszą pracę!

P.S 2 Chcesz obejrzeć transmisję?
Link do liva ➡ https://www.facebook.com/BractwoMalychStopek/videos/958611631838908

„…każdy dzień jest dobry, by bronić życia”.

Zespół FMS

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa