Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Zapomniałem, ale to nie szkodzi

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Wracając z Ukrainy spostrzegłem, że na kokpicie samochodu leży kilkaset takich oto plakietek z wizerunkiem świętego Michała Archanioła.

Plakietki na odwrotnej stronie mają rzepy tak, aby można było je przyczepić do mundurów ukraińskich żołnierzy. Zaaferowany przekazywaniem naszej pomocy dla dzieci, wyleciało mi z głowy, aby je przekazać ukraińskiej stronie. Pomyślałem sobie – „no nic, dam następnym razem”. Będąc pasażerem i nie kierując samochodem, trochę z nudów zacząłem się nimi bawić. Bawiłem się, bawiłem i zauważyłem, że te plakietki genialne przylegają do samochodowej tapicerki. Po przyjeździe do fundacji sprawdziłem, że przyczepiają się do tapicerki wszystkich samochodów. Skoro przylegają do naszych samochodów to i na pewno do Waszych.

Nie marnuję takiej okazji, aby zamienić to np. na pieluchy albo też mleko dla dzieci. Wysyłajcie pieniądze na konto fundacji z tytułem DAROWIZNA, a do mnie na mój tel. 608 752 142 smsem ile poszło i koniecznie adres do wysyłki plakietek. Powiedzmy, że każde 15 zł to jedno pudełko mleka zakupione przez fundację dla dziecka i jedna plakietka dla ofiarodawcy. Wyślecie wielokrotność 15 zł to tyle plakietek ze św. Michałem Archaniołem będzie w Waszych rękach, być może po to, aby przekazać innym i w ten sposób ewangelizować.

I jeszcze jedno, bardzo ważne. Nie zapomnijcie również o tym, że Święty Michał Archanioł jest patronem policjantów, tych drogowych również. Trzeba zadbać o dobre plecy.

Ks. Tomasz Kancelarczyk

PS. Otrzymane plakietki będą już przeze mnie poświęcone.

Fundacja Małych Stópek
ul. Świętego Ducha 9
70-205 Szczecin

Przelewy krajowe
nr konta: 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120
Tytuł przelewu: DAROWIZNA REMONT

Przelewy z zagranicy
SWIFT (BIC): PPABPLPK
IBAN: PL 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120

BLIK, PayPal, wpłata Online
Przekaż Datek https://fundacjamalychstopek.pl/wspieram

„…każdy dzień jest dobry, by bronić życia”.

Zespół FMS

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa