Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Licytacja jeszcze nieistniejącej kapliczki

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Bardzo podobają mi się różnego rodzaju przydrożne kapliczki. Tym bardziej, że na terenie gdzie mieszkam (poprotestanckim) jest ich bardzo, bardzo mało.

Postanowiłem, że zrobię kapliczkę z figurą Pana Jezusa, to ta pofatygowana obok, do mojego rodzinnego domu. Jak tylko pochwaliłem się kilku osobom moim wyczynem, to otrzymałem propozycje odsprzedania jej. Oczywiście nie wchodzi to w rachubę, ale pomyślałem sobie, że w zamian ktoś może zrobić coś dobrego dla Domu Małych Stópek np. fundnąć trochę pelletu do ogrzewania teraz wody, a na zimę całego budynku.

Licytacja kapliczki, której jeszcze nie mam, a którą dopiero zrobię, trwała do 5 czerwca. Będzie lepsza niż ta, bo daszek będzie z miedzi. Tak jak ta, będzie miała możliwość oświetlenia, jeżeli tylko podłączy się zasilanie. Oczywiście będzie też figurka Matki Bożej, nie wiem jaka, ale będzie. Licytacja była przeprowadzona na facebooku w komentarzach.

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy wzięli w niej udział. Tym bardziej dziękuję, że była to licytacja w ciemno, bo jeszcze nieistniejących kapliczek. Na to zaufanie odpowiem zaufaniem, wysyłając kapliczki bez wcześniejszej oferowanej wpłaty. Wygrała jedna osoba, pani Magdalena, ale nie omieszkam skorzystać z oferty jeszcze trzem osobom z najwyższą proponowaną kwotą, wykonując razem cztery kapliczki. Obiecuję przyłożyć się do ich wykonania.

ks. Tomasz Kancelarczyk

PS. Kapliczka jest zrobiona na bazie góry od dużego zegara.

PSS. Kapliczkę można postawić albo powiesić, ta następna z tyłu będzie miała odpowiedni uchwyt.

PSSS. Zauważyliście, wszystkie te osoby to…kobiety. Przemówiła kobieca wrażliwość.

„…każdy dzień jest dobry, by bronić życia”.

Zespół FMS

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa