Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Jest życie do uratowania

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Trafia do nas wiele spraw, które ja nazywam aborcyjnymi. Na wiele z nich jesteśmy bezradni, po prostu nic nie możemy zrobić, oczywiście poza modlitwą, ale są i takie, w których widzę światełko w tunelu.

Takim światełkiem w ostatniej sprawie jest pomoc materialna. Gdy ją tydzień temu zaproponowałem, to najpierw usłyszałem kilka niemiłych słów i było po rozmowie, ale mój sms z informacją, że to co mówiłem jest dalej aktualne sprawił, że jeszcze nic nie było stracone. Dzisiaj otrzymałem nieśmiałą odpowiedź, że nasza pomoc będzie przyjęta, a tym samym dzieciątko będzie żyło. Z jednej strony to nic wielkiego, bo to wynajęcie skromnego mieszkania na półtora roku, wszystkie rzeczy dla dziecka na ten czas tzn. pieluchy, artykuły kosmetyczne, wózek, łóżeczko, ubranka, a z drugiej strony dla tej kobiety to granica, za którą jest…”dam sobie radę”.

Dlatego, jak to mam w zwyczaju, właśnie Was proszę o pomoc, a ile potrzeba, łatwo policzyć. Będzie to minimum 30 tysięcy zł. Tak wiem, te pieniądze powinien wyłożyć ojciec dziecka. Tak, ale zmył się. Tak wiem, ta kobieta również nie jest bez winy, ale dziecko…ono nie jest niczemu winne.

Wszystkich, którzy rozumieją jak działa nasza pomoc, proszę o wpłatę na konto fundacji z tytułem DAROWIZNA CIĄŻA, a do mnie proszę o sms z info na mój tel. 608 752 142 ile poszło, co jest wskazane, ale niekonieczne.

Ks. Tomasz Kancelarczyk od Małych Stópek

PS. Dziecko w 8 tygodniu, a środki wczesnoporonne już w posiadaniu tej kobiety.

Fundacja Małych Stópek
ul. Świętego Ducha 9
70-205 Szczecin

Przelewy krajowe
nr konta: 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120
Tytuł przelewu: DAROWIZNA CIĄŻA

Przelewy z zagranicy
SWIFT (BIC): PPABPLPK
IBAN: PL 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120

BLIK, PayPal, wpłata Online
Przekaż Datek https://fundacjamalychstopek.pl/wspieram

Oczywiście zdjęcie nie przedstawia tej kobiety, ale ta ciemność na nim wydała mi się dobrze oddająca jej stan osamotnienia i bezradności.

„…każdy dzień jest dobry, by bronić życia”.

Zespół FMS

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa