Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Radość i Duch Święty

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Wracając z Domu Małych Stópek ruszyło mnie sumienie, gdyż już dawno nie byłem z pomocą u sióstr, które pomagają najbiedniejszym, a obiecywałem sobie, że będę to robił raz w miesiącu.

Zakupiłem to, co widać i okazało się, że właśnie to było potrzebne. Radości było co niemiara, rozumiecie…radość z ziemniaków, cebuli, kalafiora, sałaty, por, pietruszki, kiszonych ogórków i kapusty. Coś zrozumiałem, że za mało się cieszę z tego co mam i co jest wokół mnie.

Te siostry nie tylko pomagają najbiedniejszym, ale i same są ubogie, do tego stopnia, że się nie ,,reklamują”, dlatego nie mogę podać jaki to zakon, ale myślę, że się domyślacie. Internet nie, telefon komórkowy nie, reklama nie, posty na Fb nie, zbiórki na ich działalność nie, bo…siostra założycielka tego by nie chciała. Na moje pytanie – „Siostro, to jak inni mają się dowiedzieć o waszej pracy?”, usłyszałem – „Duch Święty im powie”. Rozumiecie! Zanim otworzymy nasze portfele mamy być otwarci na działanie Ducha Świętego. Dlatego moje dość długie milczenie względem tych sióstr i ich ubogich, odbieram nie tylko jako moje zapomnienie.

Ks. Tomasz Kancelarczyk od Małych Stópek

PS. Proszę nie tylko o otwarcie Waszych portfeli. Jak coś się w Was poruszy, to przekażcie datek na konto fundacji z tytułem DAROWIZNA UBODZY, a zapewniam, że dzięki Wam, radości będzie co niemiara.

Fundacja Małych Stópek
ul. Świętego Ducha 9
70-205 Szczecin

Przelewy krajowe
nr konta: 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120
Tytuł przelewu: DAROWIZNA UBODZY

Przelewy z zagranicy
SWIFT (BIC): PPABPLPK
IBAN: PL 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120

BLIK, PayPal, wpłata Online
Przekaż Datek https://fundacjamalychstopek.pl/wspieram

„…każdy dzień jest dobry, by bronić życia”.

Zespół FMS

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa