Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Spieszcie się przelać krew

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

To niesamowite jak akcja się rozwija. Również w tym roku, w okolicach kolejnej rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, ruszamy z akcją ,,Przelej krew w rocznicę Powstania Warszawskiego”.

Co roku mamy więcej koszulek dla krwiodawców i co roku nam ich brakuje. W tym będzie ich 1000 sztuk. Koszulki dla krwiodawców, ale w akcji biorą udział również Ci, którzy z różnych względów nie mogą być donatorami krwi, do których i ja się zaliczam. Krótko mówiąc, fundując koszulkę (20 zł) sprawiasz, że ktoś za Ciebie oddaje krew w tym czasie naznaczonym heroizmem warszawskich Bohaterów sprzed 79 lat, ale i obecnym brakiem krwi w okresie wakacyjnym.

Koszulki, które nie zostaną wykupione poczekają do przyszłego roku, ale mam nadzieję, że tak się nie stanie.

Spieszcie się i wysyłajcie pieniądze na konto fundacji tak, aby ta oddana krew w pewnym sensie była i Twoja. Pisząc ,,ta oddana krew” mam na myśli nie tylko tą z punktów krwiodawstwa, ale i z warszawskich barykad 1944 roku. Nie pogniewam się, jeżeli otrzymam od darczyńców koszulki/koszulek smsa na mój tel. 608 752 142 z info ile poszło.

Ks. Tomasz Kancelarczyk, ten od małych stópek

PS. Przypomniał mi się utwór Republiki ,,Moja krew”, ale tam raczej nie chodziło o dobrowolną ofiarę z krwi.

PSS. Niektórym nie podoba się to ,,przelej”. Jednakże trzymamy się tego słowa, gdyż ono mocno łączy nas z Bohaterami powstania, a zarazem nas tzn. krwiodawców i darczyńców, stawia w gronie tych, którzy teraz zrobiliby to, co Oni wtedy.

PSSS. Akcję organizujemy razem z Fundacją im. Witolda Pileckiego i jak na razie bazujemy tylko na darczyńcach indywidualnych, nie pozyskując kasy od firm. Dobrze to wyraża społeczny charakter akcji, bez żadnych chociażby politycznych układów.

Fundacja Małych Stópek
ul. Świętego Ducha 9
70-205 Szczecin

Przelewy krajowe

nr konta: 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120
Tytuł przelewu: DAROWIZNA KREW

Przelewy z zagranicy
SWIFT (BIC): PPABPLPK
IBAN: PL 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120

BLIK, PayPal, wpłata Online
Przekaż Datek https://fundacjamalychstopek.pl/wspieram

„…każdy dzień jest dobry, by bronić życia”.

Zespół FMS

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa