Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Dramatyczny telefon

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

„Proszę Księdza, ona to zrobi!”. Telefon od mojej dawnej parafianki, obecnie pielęgniarki w Norwegii, nieco mnie zaskoczył. Rozmowa nie zaczęła się od radosnego: „Co u księdza słychać?”, ale od dramatycznego: „Mam kontakt z młodą Polką, która chce dokonać aborcji!”.

Z uwagi na moje doświadczenie mogłem przewidywać, jaki jest scenariusz około ciążowy tej sprawy. Dziewczyna, pracując nie do końca legalnie za granicą, mieszkała z chłopakiem, który dowiedziawszy się o ciąży, zaczął zmuszać Ją do pozbycia się ich dziecka. Niestety w Polsce została tylko alkoholowa rodzina, która sama boryka się z problemami i ani myśli wspierać – jak to usłyszała -„gwiazdę zza granicy”.

Nie mając żadnych oszczędności, w zderzeniu z taką ilością problemów, bez wsparcia znikąd, pojawiła się w Jej głowie myśl, że propozycja chłopaka to faktycznie jedyne rozwiązanie. Ale przecież musi być jakieś inne wyjście, bo tu chodzi o ludzkie życie. Gdy sam mogłem już do Niej zadzwonić, powiedziałem Jej: „Wraaacaj do Polski! Skoro ojciec Waszego dziecka chce Jego śmierci, to jest dla Ciebie stracony. Poznasz jeszcze innego, który pokocha i Ciebie i Twoje maleństwo. Fundacja Małych Stópek pomoże Ci i to my będziemy twoją rodziną. A co najważniejsze, nie będziesz miała na sumieniu życia niewinnej, bezbronnej istoty, której serce już bije pod twoim sercem”.

Gdy tak opowiadałem Jej o wynajętym przez nas mieszkaniu dla Niej, pomocy materialnej dla Niej i dziecka na tak długo dopóki nie stanie na nogi, usłyszałem w końcu w Jej głosie, że przestaje się bać. W sercu zaczęła tlić się nadzieja i wiara w lepszą przyszłość.

Podczas kolejnej rozmowy mówiła już tylko o dziecku, tak jakby ono już się urodziło. Tak jakbym rozmawiał z inną osobą – matką, która ma plany, widzi życie swoje i dziecka w jasnych barwach.

Z otrzymanych od Was pieniędzy, o które Was proszę, pomożemy NASZEJ mamie…Jej i następnej, która do nas trafi. Bo życie jest najważniejsze i naprawdę nie zna granic!

ks. Tomasz Kancelarczyk, ten od małych stópek

Pomoc finansową, o którą proszę można wpłacać na konto fundacji wpisując tytuł przelewu DAROWIZNA CIĄŻA a do mnie sms na mój tel. 608 752 142 z info ile poszło, co jest wskazane, ale niekonieczne.

Fundacja Małych Stópek
ul. Świętego Ducha 9
70-205 Szczecin

Przelewy krajowe
nr konta: 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120
Tytuł przelewu: DAROWIZNA CIĄŻA

Przelewy z zagranicy
SWIFT (BIC): PPABPLPK
IBAN: PL 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120

BLIK, PayPal, wpłata Online
Przekaż Datek https://fundacjamalychstopek.pl/wspieram

PS. Zdjęcie nie przedstawia mojej znajomej.

„…każdy dzień jest dobry, by bronić życia”.

Zespół FMS

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa