Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Podsumowanie fundacyjnych działań

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Wraz z piątkiem przybywamy do was z podsumowaniem naszych ostatnich działań!

Wrzesień to dla wielu powroty i początki…dla nas to coś po środku, bo my zawsze jesteśmy w akcji.

  • Jak co roku pojawiliśmy się na dniach katechetycznych w naszym szczecińskim seminarium, aby zaprezentować nasze edukacyjne gadżety. Bo bez edukacji nie ma prolife.
  • W TVP1 został wyemitowany film dokumentalny „Tętno”, w którym pojawiliśmy się nie tylko jako drugoplanowi bohaterowie (Fundacja Małych Stópek miała swoje kilka minut), ale również nasze materiały z książki „Genesis” zostały wykorzystane, aby pokazać jak wygląda nienarodzony człowiek na poszczególnych etapach życia. Kto jeszcze nie oglądał, informujemy, że film jest już dostępny na stronie YouTube.
  • Po raz kolejny dzięki hojności fundacyjnych ofiarodawców udało się pomóc panu Tomaszowi, który jest sparaliżowany. Tym razem chodziło o głosowe włączanie i wyłączanie światła oraz głosowe odbieranie i wybieranie połączeń telefonicznych. Brzmi niepozornie, ale naprawdę ułatwia codzienne życie pana Tomasza
  • Zbieramy na remont łazienki w domu pewnej staruszki opiekującej się wnukami, w tym jednym, który porusza się na wózku inwalidzkim. Potrzebny jest między innymi bojler, bo dzieciaki nie mogą przecież kąpać się w zimnej wodzie… Dysponujemy sporą ilością ofiarowanego materiału, dlatego potrzebujemy zaledwie 6 tysięcy zł.
  • Piętrowe łóżko wraz z kilkoma innymi paczkami zostało przekazanych do mieszkania kobiety bardzo mocno doświadczonej chorobą nowotworową, niepełnosprawnością dziecka i totalną biedą.
  • Wiele zaopiekowanych „małych stópek” dołączyło do grona podopiecznych. Dziękujemy, że pomagacie nam zmienić los tych dzieci i ich mam.
  • „Zakochanych, pragnących wesprzeć naszą akcję „Pielucha dla malucha – podziel się szczęściem” przybywa! Dziękujemy z całego serca.

Chciałbyś dołączyć do grona osób, wspierających naszą działalność, służymy informacją od poniedziałku do piątku, od 10:00 do 16:00.

  • 791 138 902
  • kontakt@fundacjamalychstopek.pl

Fundacja Małych Stópek
ul. Świętego Ducha 9
70-205 Szczecin

Przelewy krajowe
nr konta: 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120

Przelewy zagraniczne:
SWIFT (BIC):PPABPLPK
IBAN: PL 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120

BLIK, PayPal, wpłata Online
Przekaż Datek https://fundacjamalychstopek.pl/wspieram

„…każdy dzień jest dobry, by bronić życia”.

Zespół FMS

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa