Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Misja – odnowić mieszkanie

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Takiego remontu jeszcze nie mieliśmy, ale musimy go podjąć.

Takiego remontu jeszcze nie mieliśmy, ale musimy się go podjąć.
Ktoś spyta: „Jak można dopuścić mieszkanie do takiego stanu?!”.
Ja też zadałem sobie to pytanie, ale zaraz pomyślałem: „Jak ja bym sobie radził z czwórką dzieci, w tym dwoje z głęboką niepełnosprawnością?”.
Jedno leżące w łóżku z ciągłymi atakami padaczki, a drugie z niespożytą energią do niszczenia wszystkiego. To dziełem tego drugiego dziecka są pozdzierane tapety i te „Picassa” na ścianie. Może ich mama robiła to, co ja bym zrobił w bezradności i niemocy poprawienia swojego losu. Po prostu sobie nie radziła.

Chciałbym, aby pani Joanna, samotnie wychowująca dzieci, obudziła się i poczuła, że może być inaczej. Dlatego zamierzam odnowić Jej mieszkanie. Na początek, tylko dwa pokoje i kuchnię. Potem, jeżeli będzie zgoda mieszkaniówki, to zrobimy łazienkę. Jak na razie toaleta jest na półpiętrze.
Mam nadzieję, że dzięki stworzeniu normalnych warunków w tym mieszkaniu, pozostałe dzieci tzn. dorastająca dziewczyna i kilkuletni chłopczyk, będą mieli dom, do którego będą chcieli wracać i w którym będą się dobrze czuli.

Proszę Was o pomoc finansową, abyśmy to niemożliwe uczynili możliwym…dla tej rodziny.

O tych dzieciach z niepełnosprawnością powinienem napisać w czasie przeszłym, bo jedno z nich niedawno zmarło. Na pogrzebie zadawałem sobie pytanie: „Czy mogłem coś zrobić, aby to dziecko ostatnie dni swojego życia spędziło w innych warunkach?”.
Nie chcę zadawać sobie podobnych pytań za kilka lat, względem losu pozostałych dzieci. Dlatego niech się wali i pali, ale w poniedziałek zaczynamy remont. Was proszę o pomoc finansową na konto fundacji z tytułem przelewu REMONT, a do mnie jak zawsze sms na tel. 608 752 142 z info ile poszło, co jest wskazane, ale niekonieczne.

ks. Tomasz Kancelarczyk, ten od małych stópek

Fundacja Małych Stópek
ul. Świętego Ducha 9
70-205 Szczecin

Przelewy krajowe
nr konta: 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120
Tytuł przelewu: DAROWIZNA REMONT

Przelewy z zagranicy
SWIFT (BIC): PPABPLPK
IBAN: PL 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120

BLIK, PayPal, wpłata Online
Przekaż Datek https://fundacjamalychstopek.pl/wspieram

„…każdy dzień jest dobry, by bronić życia”.

Zespół FMS

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa