Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Niespodzianka

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Gdy przyjmowałem panią Agnieszkę do naszego Domu Małych Stópek wraz z jej córeczką, nie przypuszczałem, że to dziecko jest z Zespołem Downa.

A gdybym wiedział, to co? No, na pewno brałbym pod uwagę to, co będzie konieczne, chociażby rehabilitacja, wiele spotkań logopedycznych itd. Z takim dzieckiem jest więcej ,,kłopotów”, ale…takie dziecko daje też więcej radości. Wiem o tym doskonale, gdyż z takimi osobami jestem związany blisko 30 lat. Wiem też dobrze, że taka radosna miłość więcej kosztuje.

Być może to dziecko jest jakiegoś rodzaju zapowiedzią domu innego niż ten, tzn. domu dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Przyznam się, że takie miejsce jest moim marzeniem. Proszę o wsparcie tej idei poprzez wsparcie tego Domu Małych Stópek, bo sukces tego miejsca, to otwarta droga do tworzenia Domu Innych Stópek.

Proszę Was o wpłaty na konto fundacji, aby nie zabrakło niczego, co potrzebuje to przecudne dziecko. Konto fundacji poniżej, tytuł DAROWIZNA DOM, można do mnie na mój tel. 608 752 142 wysłać sms ile poszło, co jest wskazane, ale niekonieczne, ale o co bardzo proszę.

ks. Tomasz Kancelarczyk, ten od małych stópek.

Fundacja Małych Stópek
ul. Świętego Ducha 9
70-205 Szczecin

Przelewy krajowe
nr konta: 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120
Tytuł przelewu: DAROWIZNA DOM

Przelewy z zagranicy
SWIFT (BIC): PPABPLPK
IBAN: PL 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120

BLIK, PayPal, wpłata Online
Przekaż Datek https://fundacjamalychstopek.pl/wspieram

„…każdy dzień jest dobry, by bronić życia”.

Zespół FMS

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa