Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

W koloratce czy bez?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Było po trzeciej niedzielnej Mszy, którą w zastępstwie chorego księdza, odprawiałem w wiosce koło Drawna, gdy odebrałem telefon od mieszkanki Domu Małych Stópek.

Okazało się, że ma wypis ze szpitala, gdzie kilka dni wcześniej urodziła dziecko. Problem był w tym, że wspomniane wyjście ze szpitala, miało mieć miejsce dzień później i wyjątkowo w tym czasie nie było w domu osoby mobilnej, która by ją wraz z dzieciątkiem przywiozła. Spojrzałem na GPS i wyskoczyło mi 120 km i prawie 2 godziny jazdy wiejskimi drogami, ale nie to było dla mnie problemem.

Zastanawiałem się nad jednym – czy do szpitala mam wejść z koloratką czy bez? Najpierw chciałem bez, ale zaraz pomyślałem sobie, że jak mnie ktoś rozpozna, o co nietrudno i zobaczy, że ja ksiądz ukrywam to, że jestem księdzem niosącym z porodówki dziecko, to będzie znaczyło jedno, no wiadomo co, że to moje dziecko. Więc postanowiłem, że będę w koloratce, tak na legalu. Było trochę spojrzeń, ale raczej takich ze znakiem zapytania, jako zagwozdka, ale na pewno nie jako podejrzenie.

Ks. Tomasz Kancelarczyk, ten od małych stópek.

PS. Chłopczyk przepiękny, zresztą jak wszystkie dzieci.

PSS. Od Waszej pomocy zależy, ile kobiet w ciąży będziemy mogli przyjmować do takich domów jak ten. Jak tylko uzbieramy potrzebną kwotę otwieramy następny, a może i następny.

PSSS. Jak ktoś z Was zdecyduje się na wysłanie pieniędzy na konto fundacji proszę o sms z info ile poszło na mój tel. 608 752 142, co oczywiście jest wskazane, ale niekonieczne.

Fundacja Małych Stópek
ul. Świętego Ducha 9
70-205 Szczecin

Przelewy krajowe
nr konta: 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120
Tytuł przelewu: DAROWIZNA DOM

Przelewy z zagranicy
SWIFT (BIC): PPABPLPK
IBAN: PL 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120

BLIK, PayPal, wpłata Online
Przekaż Datek https://fundacjamalychstopek.pl/wspieram

„…każdy dzień jest dobry, by bronić życia”.

Zespół FMS

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa