Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 roku w Szczecinie. Była to jednak tylko formalna zgoda, gdyż nasza działalność pro-life trwała już wiele lat. Nasi pracownicy i wolontariusze z zaangażowaniem chronią wartość życia ludzkiego od poczęcia aż do naturalnej śmierci oraz godność jego przekazania. Na początku naszym głównym celem była organizacja Marszów Życia w Szczecinie i propagowanie idei Duchowej Adopcji Nienarodzonego Dziecka. Obecnie działania naszej Fundacji są znacznie szersze i obejmują: całoroczną formację i wychowanie młodzieży (albo: młodzieży szkolnej), kształtowanie opinii publicznej, niesienie pomocy matkom, które rozważały aborcję, ale zdecydowały się na urodzenie dziecka. Działamy nie tylko lokalnie, w Szczecinie, ale także na terenie całego kraju. Wiele naszych inicjatyw miało charakter międzynarodowy. Nazwa Fundacji początkowo opierała się na Brotherhood of Tiny Feet (BMS), grupie internetowej stworzonej przez ojca Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest formalnie zatwierdzoną strukturą. To nieoficjalna inicjatywa skupiająca dziesiątki tysięcy działaczy pro-life w Polsce i za granicą. Głównym celem BMS jest dzielenie się informacjami na temat ochrony życia oraz motywowanie społeczeństwa do podejmowania różnorodnych działań lokalnych. Fundacja Małych Stóp (FMS) jest jednak organizacją prawnie sformalizowaną. Dzięki naszym Darczyńcom jesteśmy w stanie zapewnić potrzebującym konkretną pomoc. Nazwa Bractwa, a następnie Fundacji Małych Stopek, wywodzi się od międzynarodowego symbolu działaczy pro-life – przypinki przedstawiającej stopę naturalnej wielkości 11-tygodniowego nienarodzonego dziecka. Pierwotnie wszystkie działania Fundacji związane były z organizacją i współfinansowaniem Marszu dla Życia w Szczecinie oraz wszelkich wydarzeń i projektów z nim związanych.

Projekt „Życie jest piękne”

Facebook
Email
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Pierwszy raz w historii fundacyjnych działań edukacyjnych, nasze materiały staną się częścią programu realizowanego w całej szkole podstawowej na wszystkich jej poziomach.

Bo wychowanie w duchu szacunku do każdego życia trzeba zaczynać jak najwcześniej! Dzięki współpracy z Centrum Mocni w Duchu 30 września ruszył przygotowany przez rodziców i nauczycieli łódzkiej Szkoły Podstawowej im. Św. Ignacego Loyoli, pilotażowy projekt „Życie jest piękne”, który w 100% oparty jest na treściach edukacyjnych i formacyjnych powstałych w Fundacji Małych Stópek. 

Projekt poprowadzą doświadczeni pedagodzy, przy wsparciu naukowców i opiekunów duchownych. Będzie to kompleksowy program rozwijający uczniów nie tylko intelektualnie, poszerzający ich wiedzę, ale również uwrażliwiający na współczesne problemy etyczne, przy wykorzystaniu materiałów edukacyjnych opartych o nowe technologie, bardzo atrakcyjne dla dzieci i młodzieży (pokazy multimedialne, nowoczesne animacje, aplikacje mobilne).

Projekt rozpoczął się w ostatnim dniu września podczas zawierzenia szkoły na Jasnej Górze. Od tego dnia uczniowie mogą podjąć szkolną „Duchową Adopcję Dziecka Poczętego” (dzieci nie wchodzą w zobowiązanie, są zaproszone do towarzyszenia rodzicom i nauczycielom w modlitwie za rozwijającego się przez 9 miesięcy w brzuchu mamy małego „Janka”). Nasza „Szkoła Pełna Życia” umożliwi dzieciom i młodzieży codzienne odmawianie w szkole „dziesiątki” różańca za dzieci nienarodzone, udział w comiesięcznych Mszach św. „za Janka”, będących okazją do świętowania kolejnych etapów jego rozwoju prenatalnego (edukacja + modlitwa). 

Celem tych i wielu innych działań jest atrakcyjna i adekwatna do wieku dzieci edukacja i wychowanie w duchu wdzięczności za WŁASNE ŻYCIE, uwrażliwienie na potrzeby najsłabszych, wzbudzenie zachwytu nad cudem nowego życia (odzwierciedlającego miłość Boga do człowieka) oraz pokazanie pięknej, pełnej radości i wyrzeczeń miłości rodzicielskiej. 

W ramach tegorocznego programu, planujemy szczególny nacisk położyć na edukację trzecioklasistów, którzy będą realizować kompleksowy projekt towarzyszenia „Jankowi” i jego rodzinie, podczas zajęć nauczania zintegrowanego.

Uczniowie klasy VI będą zapoznawać się z podstawowymi pojęciami i zagadnieniami z zakresu etyki i nauk społecznych, dotyczącymi ochrony życia, które będą stanowić podwaliny pracy w kolejnych latach. Starsi uczniowie z VII klasy w ramach lekcji biologii będą poznawać tajniki embriologii w oparciu o system rozszerzonej rzeczywistości. Ósmoklasiści zostaną zaproszeni do dyskusji na trudne tematy etyczne, które będą dla nich nie tylko wyzwaniem intelektualnym, ale także językowym, gdyż szkoła prowadzi lekcje w trybie dwujęzycznym. 

Więcej informacji o przebiegu projektu:

https://www.facebook.com/JezuickaSzkolaLodz

https://www.facebook.com/mocniwduchu

„…każdy dzień jest dobry, by bronić życia”

Zespół FMS

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Więcej

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa