Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Zbiórka na USG

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zadzwoniłem do siostry Teresy, albertynki, która w Boliwii, a dokładnie w Cochabamba (Kociabamba) prowadzi dom dla kobiet w ciąży.

Jakiś czas temu zrobiliśmy zbiórkę na rzecz tego miejsca, a w moim mieście nawet kwesta na Orszaku Trzech Króli została tam skierowana. Przywitał mnie Jej radosny głos. Ona jak zwykle zadowolona, nigdy nie narzeka nawet wtedy, kiedy w covidzie ciężarne kobiety znajdowała na ulicy, a pieniędzy brakowało na wszystko. Na moje pytanie „co słychać?” odpowiedziała, że dobrze i że teraz właśnie kwestuje po kościołach, zbierając pieniądze na sprzęt USG, który będzie kosztował 14 tys. dolarów. Kończąc rozmowę obiecałem, że się dołożymy. Ile? Nie wiem, to się zobaczy.

Proszę więc Was o wsparcie finansowe na konto fundacji. Jako tytuł przelewu wpisujcie DAROWIZNA USG, a do mnie na mój tel. 608 752 142 info ile poszło, co jest wskazane, ale niekonieczne.

Siostra przesłała mi trochę ciekawych fotek. To co w nich jest zaskakujące, to wiek boliwijskich matek pod opieką sióstr. Nie powiem, sami się domyślcie.

ks. Tomasz Kancelarczyk, ten od małych stópek.

PS. Jedną wpłatę – mam nadzieję, że dużą – mam przyobiecaną od znajomej osoby, która powiedziała mi tak: „to, że nie chcę u nas nielegalnych imigrantów, to nie znaczy, że nie pomagam tym daleko od nas, którym się źle dzieje”. Te słowa kładę i Wam na sercu.

Fundacja Małych Stópek
ul. Świętego Ducha 9
70-205 Szczecin

Przelewy krajowe
nr konta: 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120
Tytuł przelewu: DAROWIZNA DOM

Przelewy z zagranicy
SWIFT (BIC): PPABPLPK
IBAN: PL 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120

BLIK, PayPal, wpłata Online
Przekaż Datek https://fundacjamalychstopek.pl/wspieram

„…każdy dzień jest dobry, by bronić życia”.

Zespół FMS

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa