Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

XXIII Dzień Papieski – „Jan Paweł II. Cywilizacja życia”

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Dziś obchodzimy dzień, w którym szczególnie zagłębiamy się w nauczanie naszego wielkiego Rodaka – św. Jana Pawła II.

Papież Polak jest patronem naszej fundacji, a Jego nauczanie stanowi fundament, do którego nieustannie wracamy. Tegoroczna myśl przewodnia była zarazem hasłem szczecińskiego Marszu dla Życia. Dowiadując się o tak wymownym przesłaniu XXIII Dnia Papieskiego, postanowiliśmy nawiązać właśnie do słów z „Evangelium Vitae”, które dzisiaj mocno wybrzmiewają!

https://www.facebook.com/FundacjaMalychStopek/posts/pfbid0MxJrFmeSjNSqdtdHGTsGWPQFN9x5tPhw4fyH2YybjSwnYgnkRhpyXtc6tj7MMu1nl

https://www.facebook.com/FundacjaMalychStopek/posts/pfbid02zTnJYqfRcrCfbRwmVjujv71geCRAvSnE4PwPbUQjrDkZhnaD4H876xDL7V4VfLoHl

Obrona Życia w szerokim rozumieniu, stanowiła istotny obszar papieskiego nauczania! Bo każde życie jest święte. Pamiętajmy również, że Papież Polak wskazał konkretne środowiska, w których CYWILIZACJA ŻYCIA znajduje swój najbardziej żyzny grunt. Są nimi:
– rodzina
– dzieci
– młodzi

Życzymy sobie i Wam, aby dzisiejszy dzień skłonił do refleksji nad papieskim nauczaniem, szczególnie w wymiarze wartości życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci. Wszyscy jesteśmy wezwani „aby kochać i szanować życie każdego człowieka oraz dążyć wytrwale i z odwagą do tego, by w naszej epoce, w której mnożą się zbyt liczne oznaki śmierci, zapanowała wreszcie nowa kultura życia, owoc kultury prawdy i miłości” (EV nr 77).

„…każdy dzień jest dobry, by bronić życia”.

Zespół FMS

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa