Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Dom Małych Stópek nabiera stylu

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Lubuję się w takich starociach jak te, które powiesiłem w Domu Małych Stópek nad drzwiami do pralni.

Po środku wisi tara do prania, a po prawej i lewej to, co dzisiaj powiesiłem. Gdy trzymając to w ręku pytałem do czego to służyło, to wielu odpowiadało, że do gry. Na dobrą sprawę tą pałką możnaby odbijać niewielkie piłki, a tą deseczką np. grać w szpaka (gra mojego dzieciństwa), ale nie do tego to służyło.

To są przedmioty za pomocą których kiedyś robiło się pranie. Trzeba mieć sporą wyobraźnię, aby zrozumieć jak to robiono. Oczywiście paniom mieszkającym w tym domu nie każemy używać takiego sprzętu, bo jak widzicie, w głębi zdjęcia są pralki i nawet suszarka bębnowa, za co wszystkim darczyńcom z całego serca dziękuję, bo to dzięki Wam.

ksiądz Tomasz Kancelarczyk, ten od małych stópek.

PS. Jak tylko mogę proszę o wsparcie finansowe dla tego miejsca, co i tym razem czynię. Wspaniałych darczyńców zawsze proszę o sms na mój tel. 608 752 142 z info ile poszło, co oczywiście jest tylko wskazane, ale niekonieczne.

Fundacja Małych Stópek
ul. Świętego Ducha 9
70-205 Szczecin

Przelewy krajowe
nr konta: 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120
Tytuł przelewu: DAROWIZNA PRALKA

Przelewy z zagranicy
SWIFT (BIC): PPABPLPK
IBAN: PL 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120

BLIK, PayPal, wpłata Online
Przekaż Datek https://fundacjamalychstopek.pl/wspieram

„…każdy dzień jest dobry, by bronić życia”.

Zespół FMS

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa