Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Miła prośba

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Kilka dni temu otrzymałem miłą prośbę od pewnej znanej mi siostry zakonnej, posługującej na misjach na Bliskim Wschodzie.

Prośba dotyczyła znalezienie darczyńcy, gotowego zakupić dla Niej kurs języka angielskiego. Jej zgromadzenie jest ubogie i nie stać ich na taki wydatek, chociaż to tylko 200 dolarów. Prośba dla mnie była miła, bo skierowana w serdecznych słowach i właśnie do mnie. Powiedziałem, że Jej słowa to miód na moją kieszeń i chętnie podejmę się zrealizowania tej prośby, choćbym sam miał to opłacić. Jednakże podczas dzisiejszej Mszy świętej z racji, że dzisiaj jest niedziela misyjna, pomyślałem sobie, aby podzielić się z innymi tą prośbą tak, aby innym również dać możliwość udziału w dziele misyjnym.

Dlatego z chęcią oddam palmę pierwszeństwa w pomocy tej siostrze zakonnej każdemu, kto wpłaci na konto fundacji darowiznę wpisując tytuł DAROWIZNA MISJE. Osoby, które chciałyby osobiście to załatwić, proszę o telefon. Mam nadzieję, że z tego co zbierzemy, coś jeszcze zostanie, aby wspomóc pracę tych sióstr z małymi dziećmi i osobami z niepełnosprawnością intelektualną. Jak zwykle osoby wysyłające pieniądze na konto proszę o sms na mój tel. 608 752 142 z info ile poszło, co jest wskazane, ale niekonieczne.

Z całego serca dziękuję.

ksiądz Tomasz Kancelarczyk, ten od małych stópek.

Fundacja Małych Stópek
ul. Świętego Ducha 9
70-205 Szczecin

Przelewy krajowe
nr konta: 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120
Tytuł przelewu: DAROWIZNA MISJE

Przelewy z zagranicy
SWIFT (BIC): PPABPLPK
IBAN: PL 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120

BLIK, PayPal, wpłata Online
Przekaż Datek https://fundacjamalychstopek.pl/wspieram

„…każdy dzień jest dobry, by bronić życia”.

Zespół FMS

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa