Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Niezupełnie pieniądz to pieniądz

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Tysiąc złotych piechotą nie chodzi, ale nie na takich pieniądzach nam zależy.

Od samego początku istnienia Fundacji Małych Stópek staraliśmy się, aby to czym dysponujemy i co robimy, dzięki otrzymanym funduszom, było wyrazem obrony życia darczyńców. Dlatego też, nigdy nie staraliśmy się o jakiegokolwiek pieniądze od państwa, typu: dofinansowania, granty, projekty…nic z tych rzeczy.

Zależy nam nie tylko na tym, aby fundacja miała pieniądze, ale także staramy się, aby była właściwa jakość tych pieniędzy, które otrzymujemy, żeby te pieniądze same w sobie były świadectwem.

Chociaż wiem ile pieluch czy mleka dla dzieci kupimy za te 1000 zł, czy też dokonamy opłaty za część czesnego za mieszkanie, prąd i wodę dla kobiety samotnie wychowującej dziecko, a borykającej się z ubóstwem, to nie jestem tak całkiem zadowolony z tych pieniędzy.

Bardzo bym chciał, aby Pani, która musi je wpłacić na nasze konto, miała poczucie dobra, które się zadziało poprzez to, co dla niej w pewnym stopniu jest stratą. Chociaż nie wiem…może się cieszy, że padło na „małe stópki”.

No cóż, taka jest nasza filozofia pieniądza. To samo bym napisał, gdyby to był milion.

Ksiądz Tomasz Kancelarczyk,
prezes Fundacji Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek
ul. Świętego Ducha 9
70-205 Szczecin

Przelewy krajowe
nr konta: 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120
Tytuł przelewu: DAROWIZNA

Przelewy z zagranicy
SWIFT (BIC): PPABPLPK
IBAN: PL 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120

BLIK, PayPal, wpłata Online
Przekaż Datek https://fundacjamalychstopek.pl/wspieram

„…każdy dzień jest dobry, by bronić życia”.

Zespół FMS

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa