Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Piątkowe podsumowanie

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

W naszej Fundacji już powoli czuć atmosferę przygotowań do akcji „Paczuszka dla maluszka”. Spływają wiadomości i dzwonią telefony. Zainteresowanie naszą świąteczną zbiórką rośnie, co nas ogromnie cieszy!

Jednak nasze działania to nie tylko „Paczuszka”. Nie pomagamy wyłącznie od święta, a przez cały rok. Zobaczcie co się zadziało u nas w ostatnich tygodniach.

  • Zainteresowanie naszymi prelekcjami pro-life nie maleje, co bardzo nas cieszy. W ubiegłym tygodniu Wiktor odwiedził Paulińska14 – Katolicki Zespół Szkolno-Przedszkolny we Wrocławiu. Został przyjęty z ogromnym entuzjazmem, a dzieci nie spuszczały zaciekawionego wzroku z naszych „jasiowych” gadżetów 🤭

https://bit.ly/3SramuH

  • Edukacja pro-life cały czas jest realizowana w ramach projektu „Życie jest piękne”. Bardzo się cieszymy, że w Szkoła Podstawowa w Łodzi im. św. Ignacego Loyoli, uczniowie niemalże każdego dnia doświadczają wartości życia człowieka…bazując na fundacyjnych materiałach ☺️

https://bit.ly/3Smhj09

W sprawach edukacji pro-life zapraszamy do kontaktu:

📧 edukacja@fundacjamalychstopek.pl

  • Dzięki hojności „stópkowych” darczyńców udało się uzbierać fundusze na aż 20 pralek. To dużo i mało, biorąc pod uwagę z jak ogromną skalą biedy jako Fundacja stykamy się na co dzień. Dlatego ośmielimy się prosić was o dalsze wsparcie, abyśmy mogli zakupić kolejny sprzęt.

https://bit.ly/46Tm6L1

https://bit.ly/3SlUw4z

  • Pamiętacie naszą akcję „TAK nieWIELE”? To już 3 edycja inicjatywy, w której chcemy podarować mieszkańcom placówek pomocowych indywidualny prezent pod choinkę.
    Z akcją ruszamy 3 grudnia, ale JUŻ TERAZ zachęcamy opiekunów placówek do rejestracji swoich podopiecznych.

https://tiny.pl/clb2n

  • Wspomóż Dom Małych Stópek i zgarnij bluzę.

https://bit.ly/3SufY7p

  • Kolejne małe stópki przywędrowały pod skrzydła Fundacji Małych Stópek. Dziękujemy, że pomagacie nam pomagać.
  • Przygotowania do „Paczuszki dla maluszka” są już coraz bardziej widoczne. Liczba koordynatorów i placówek pomocowych, którym już niedługo pomożemy rośnie z każdym dniem.

Szczegóły akcji znajdziecie na :

www.paczuszkadlamaluszka.pl

lub dzwoniąc pod numer: 513 847 890

Chciałbyś dołączyć do grona osób, wspierających naszą działalność, służymy informacją od poniedziałku do piątku, od 10:00 do 16:00.

☎ 791 138 902

📧kontakt@fundacjamalychstopek.pl

Fundacja Małych Stópek
ul. Świętego Ducha 9
70-205 Szczecin

Przelewy krajowe
nr konta: 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120
Tytuł przelewu: DAROWIZNA PRALKA

Przelewy z zagranicy
SWIFT (BIC): PPABPLPK
IBAN: PL 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120

BLIK, PayPal, wpłata Online
Przekaż Datek https://fundacjamalychstopek.pl/wspieram

„…każdy dzień jest dobry, by bronić życia”.

Zespół FMS

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa