Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Wdzięczność

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Może pamiętacie nasze paczki z pomocą dla misji w Rwandzie. Ze względu na trudności transportowe była to niewielka pomoc, gdyż każda paczka do 30 kg kosztowała nas prawie 600 zł.

Dlatego staraliśmy się, aby zawsze było w nich wiele małych, ale potrzebnych artykułów np. szkolnych czy kosmetycznych. Ostatnim razem postanowiliśmy wysłać pieluchy tetrowe. U nas, niestety przez naszą wygodę, już prawie zapomniane. Dobrze ubita paczka pomieściła wiele pieluch. Jakie było nasze zdziwienie, kiedy po miesiącu otrzymaliśmy zdjęcia pokazujące otrzymane dary.

Panie z afrykańskiej wioski Nyanza stwierdziły, że pieluchy tetrowe są zbyt cenne, aby je wykorzystać jako pieluchy i powycinały z nich podpaski, gdyż tego tamtym kobietom najbardziej brakowało…

Ta historia pobudza mnie do wdzięczności za to, że wszystkie podstawowe rzeczy mam na wyciągnięcie ręki i nie muszę kombinować jak te kobiety w Rwandzie, czy też jak mój dziadek na Syberii albo jak moja rodzina za czasów PRL. Dlatego w duchu wdzięczności, dokonuję wpłaty na misje i o to samo Was proszę.

Ksiądz Tomasz Kancelarczyk, ten od małych stópek.

P.S. Jak zawsze wspaniałych darczyńców po wpłacie na konto fundacji proszę o smsa na mój tel. 608 752 142 z info ile poszło, co jest wskazane, ale oczywiście niekonieczne.

Fundacja Małych Stópek
ul. Świętego Ducha 9
70-205 Szczecin

Przelewy krajowe
nr konta: 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120
Tytuł przelewu: DAROWIZNA MISJE

Przelewy z zagranicy
SWIFT (BIC): PPABPLPK
IBAN: PL 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120

BLIK, PayPal, wpłata Online
Przekaż Datek https://fundacjamalychstopek.pl/wspieram

„…każdy dzień jest dobry, by bronić życia”.

Zespół FMS

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa