Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Rodzinna „Paczuszka dla maluszka”

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Rodzinna „Paczuszka dla maluszka”? A czemu nie!

Wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazują, że w tym roku będzie jeszcze więcej koordynatorów akcji „Paczuszka dla maluszka”. Rok temu było ich około 1500. Cały czas ich poszukujemy. Nazywam ich paczuszkowymi hurtownikami, bo stawiają jedną, czy też więcej choinek i zamawiają 100 i więcej kartonowych bombek. Przy tym trzeba pamiętać, że każda z nich oznacza paczkę z chemią gospodarczą i kosmetyczną dla dzieci i ich mam w wielu placówkach.

Ostatni telefon od pani Anety podsunął mi nowy pomysł. Otóż poprosiła mnie ona tylko o 20 bombek, które nie powiesi na choince w konkretnym miejscu, ale rozda wśród swoich znajomych i członków swojej rodziny. Myślę, że jej naśladowców znajdzie się więcej, dlatego zapraszam koordynatorów hurtowników i koordynatorów detalistów do Rodzinnej Paczuszki dla maluszka na stronę paczuszkadlamaluszka.pl aby wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Ksiądz Tomasz Kancelarczyk, ten od małych stópek.

P.S. Ja to zrobiłem tak, jak widać na skrinie.

„…każdy dzień jest dobry, by bronić życia”.

Zespół FMS

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa