Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Dla dzieci

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Proszę nie pytajcie się dla jakich dzieci. Po prostu…dla dzieci.

Jeżeli teraz zaczniemy, to zdążymy kupić i dostarczyć tam do sióstr w Charkowie, nasze świąteczne prezenty dla ukraińskich dzieci. Cztery palety nowych zabawek są już przygotowane, ale chcemy jeszcze dołożyć słodycze. Myślimy o zakupie słodkich pakietów za 25 zł każdy.

Wiem, że już nie ma w nas zapału do pomagania Ukrainie, ale tu chodzi o dzieci. Proszę Was o 25 zł lub wielokrotność tej sumy, przesłanej na konto fundacji z tytułem DAROWIZNA DZIECI, a do mnie na mój tel. 608 752 142 sms z info ile poszło, co jest wskazane, ale niekonieczne.

Już niedługo będziemy robili zakupy świątecznych prezentów, przede wszystkim dla dzieci. Nie chciałbym mieć wyrzutów sumienia, że wydałem kilkaset złotych na prezenty dla moich bliskich, a żałowałem 25 zł dla tych dzieci z wojennego daleka.

Ksiądz Tomasz Kancelarczyk, ten od małych stópek.

P.S. Gdy rok temu do sióstr dojechał od nas cały TiR darów, otrzymałem telefon od siostry, która przywitała mnie słowami: „Księże, w Charkowie połowa dzieci nosi wasze pieluchy”. Mam nadzieję, że podobnie będzie w zbliżające się Święta Bożego Narodzenia.

Fundacja Małych Stópek
ul. Świętego Ducha 9
70-205 Szczecin

Przelewy krajowe
nr konta: 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120
Tytuł przelewu: DAROWIZNA DZIECI

Przelewy z zagranicy
SWIFT (BIC): PPABPLPK
IBAN: PL 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120

BLIK, PayPal, wpłata Online
Przekaż Datek https://fundacjamalychstopek.pl/wspieram

„…każdy dzień jest dobry, by bronić życia”.

Zespół FMS

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa