Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Trzeba w nich uwierzyć?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Te słowa usłyszałem od pani Ireny, która prowadzi rodzinny dom dziecka, w którym mieszka dziewięcioro dzieciaków.

Moja obserwacja, a nade wszystko doświadczenie atmosfery tam panującej, raczej skłaniałoby mnie do stwierdzenia, że tak powinno być w każdym domu. Gdybym nie wiedział i nie zwracał uwagi na brak cech wspólnych w ich wyglądzie, to bym powiedział, że to kochająca się rodzina.

Pani Irena z miłości do dzieci, przygarnia je do siebie. Z płomienną radością mówi o krótkim pobycie w jej domu niemowlaka, ale z jeszcze większym entuzjazmem opowiada o szybkim znalezieniu dla dzieciątka rodziny adopcyjnej.

Największym jej zmartwieniem, a zarazem wszystkich dzieci, jest mały metraż niewielkiego domku. Trzy pokoje każdej nocy wypełniają się materacami rozkładanymi na podłodze, aby wszyscy mieli gdzie spać. Oglądając jej mieszkanie pomyślałem sobie, że naprawdę nie ma gdzie tych dzieci umieszczać, że mając co prawda gwarancję wspaniałej opieki, dzieci są kierowane do pani Ireny mimo tak małego metrażu.

Rozwiązane tego problemu okazało się proste, dzięki pomocy hojnego darczyńcy, który ufundował im domek holenderski, w którym zamieszkają cztery dziewczyny. Zobaczcie, tak wygląda ich przyszłe królestwo. Teraz jeszcze w remontowym bałaganie ale już wkrótce…

Do ich zamieszkania potrzeba jeszcze 20 tys. zł na opłacenie prac, które już zostały wykonane tzn. ocieplenie i ogrzewanie. Po prostu powiedziałem pani Irenie: Niech pani robi, ja na pewno znajdę darczyńców”.

Kto może niech pomoże, wpłacając na konto fundacji z tytułem DAROWIZNA RDD, czyli rodzinny dom dziecka, a do mnie na mój tel. 608 752 142 sms z info ile poszło co jest wskazane, ale niekonieczne.

ksiądz Tomasz Kancelarczyk, ten od małych stópek.

PS. Kilka dni temu był wózek dziecięcy dla rodzinnego domu dziecka, dzisiaj to, a już wkrótce ruszamy tak na poważnie z tworzeniem naszego fundacyjnego, rodzinnego domu dziecka.

Fundacja Małych Stópek
ul. Świętego Ducha 9
70-205 Szczecin

Przelewy krajowe
nr konta: 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120
Tytuł przelewu: DAROWIZNA RDD

Przelewy z zagranicy
SWIFT (BIC): PPABPLPK
IBAN: PL 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120

BLIK, PayPal, wpłata Online
Przekaż Datek https://fundacjamalychstopek.pl/wspieram

„…każdy dzień jest dobry, by bronić życia”.

Zespół FMS

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa