Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Pierwsza „stówka” na wózek inwalidzki

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Dzisiaj w rozmowie ze znajomym księdzem wspomniałem, że rozpocznę kolejną zbiórkę na wózek inwalidzki dla chorego dziecka.

W odpowiedzi usłyszałem od niego (widocznie żartobliwie): „ty tylko wyciągasz kasę od ludzi”. Moje całkiem na poważnie: „nie wyciągam, tylko daję możliwość uczynienia dobra”, zostało przez niego przyjęte z aprobatą, bo wyciągnął z kieszeni banknot i powiedział: „no to masz stówkę”. Te 100 zł to pierwsze z potrzebnych ponad 3000 zł na zakup wózka inwalidzkiego dla kilkuletniego dziecka.

Zakup, którego dokonamy, to tylko podstawowa wersja. Można powiedzieć, bez wyposażenia, ale od czegoś trzeba zacząć. Mamy możliwość uczynienia dobra, dlatego proszę o wpłaty na konto fundacji z tytułem DAROWIZNA WÓZEK, a do mnie sms na mój tel. 608 752 142 z info ile poszło, co jest wskazane, ale niekonieczne.

Na sms nie odpowiem podziękowaniem jak to mam w zwyczaju, gdyż po mojej niedzielnej sesji smsowej do wszystkich darczyńców, których mam w spisie, sieć zablokowała mi możliwość wysyłki wiadomości sms. Mam nadzieję, że tylko do końca miesiąca. Nie mam pretensji, trochę przesadziłem wysłając 6 tysięcy wiadomości o akcji „Paczuszka dla maluszka”.

Ksiądz Tomasz Kancelarczyk, ten od małych stópek.

PS. Wózek z poprzedniej zbiórki do rodzinnego domu dziecka już jest zamówiony. Jak tylko będzie dostarczony, pokażę obiecaną fotkę.

PSS. Jeżeli ktoś chciałby bezpośredni kontakt do opiekunów niepełnosprawnego dziecka, to służę nr telefonu.

Fundacja Małych Stópek
ul. Świętego Ducha 9
70-205 Szczecin

Przelewy krajowe
nr konta: 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120
Tytuł przelewu: DAROWIZNA WÓZEK

Przelewy z zagranicy
SWIFT (BIC): PPABPLPK
IBAN: PL 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120

BLIK, PayPal, wpłata Online
Przekaż Datek https://fundacjamalychstopek.pl/wspieram

„…każdy dzień jest dobry, by bronić życia”.

Zespół FMS

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa